Kayık Yaka Örgü Bayan Bluz Modeli

örgü
Kayık Yaka Örgü Bayan Bluz Modeli Yapımı
El örgüleri bluz çeşitlerinden kayık yaka kolsuz kolaylıkla işlenen bluz modeli yapımı yazılacaktır. Bayan örgüleri işlemelerinden yapımı en kolay yaka türü Kayık Yaka dır. Aynı zamanda boynu ince uzun gösterir.

Fotoğraftaki bluzun boyu kalça hizasında, biraz uzun. Kadınsı hatları ortaya çıkarmak için bel bölgesinde örerken daraltma yapılır. Aşağıdaki şemada ve açıklama yazısını incelediğinizde bunu daha iyi anlayacaksınız. Örgü bayan bluz modelleri yapımlarındandır.

Malzemeler: 300 gram orta kalınlıkta pamuklu ip, 6 numara örgü şişi, 6 numara örgü tığı

Açıklama: 6 numara şişe 76 ilmek atın, 2 sıra haraşo örün, 3. sıra başından itibaren düz örgü devam edin. 5 cm. düz ördükten sonra her iki kenardan 6 sırada bir 1’er ilmek eksiltin (bel oyuntusu için). Örgünün boyu 21 cm. olduğunda iki kenardan 6 sırada 1’er ilmek artırın.

Örgünün boyu baştan itibaren 36 cm. olduğunda kol oyuntusu için ilk sırada 5, ikinci sırada 2, üçüncü sırada 2 ilmeği iki kenardan kesin. 8 cm. ördükten sonra omuz için, iki kenara 10’ar ilmek atın. Her sıra başında iki kenardan da 1’er ilmek eksiltin. 10 cm. ördükten sonra kalan ilmekleri 2 sıra haraşo örün ve kesin. Ön ve arka parçayı aynı şekilde örün. Omuz ve beden dikişlerini yaptıktan sonra, yaka kol ve etek ucuna bir sıra sık iğne örün.

örgü

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon