Kardelen Örgü Tekniği

örgü
Kardelen Örgü Modeli Yapımı

Çeşitli örgü teknikleri modelleri arasından bu yayında kardelen desen yapımı yazılacaktır. Kardelen örgü modeli; sade bir görünüme sahip. Yapımı ise çok zevkli ve kolaydır. Model 5 ilmekle yapılıyor. Aralara birer tane düz ilmek konulur. Modeli bu şekilde sade olarak kullanabileceğiniz gibi aralarına farklı modeller de işlenir.

Erkek örgüler çeşitlerinden yelek ve hırkalar için bu modeli tercih edilir. İlmekleri şişe takıp hemen deseni kurmaya başlanır. Kenar ilmeğini alıp bir ilmek ters örülür. Sonraki iki ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartıp iki ilmeği düz örülür. Aradan çıkarttılan ilmeği örülen iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakılır. 1 ilmek ters örüp bir ilmek düz ve tekrar bir ilmek ters örülür.

İkinci ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartıp ilmekler düz örülür. Sonradan çıkartılan ilmeği ilmeklerin üzerinden atlatıp bırakılır. Kardelen desenin olduğu ilmeklerin ilkini ters örüp bir ilmek çıkartıp iki ilmek düz örülür ve ilmeği atlatıp bırakılır. Son ilmekte ters örülür. Her modelin arasında bir tane düz ilmek var. Örgünün tersi çevrilir.

Kenar ilmeğini alıp iki ilmeğin yerini değiştirip ikisi de ters örülür. Sonraki iki ilmeğin yerini değiştirip ikisini de ters örülür. Bir ilmek daha ters işlenir. 4 ilmeğin ortada kalan ilmeklerini iki yana doğru açarak yer değiştirilir. 4 ilmeği ters örerek devam edilir. Ön tarafa geçince bütün ilmekleri düz örülür. Arka tarafa geçince ilmeklerin hepsi ters örülür. Tekrar ön tarafa geçince model aynı şekilde tekrarlanır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon