Haroşa Bayan Patik Modeli

örgü
Haroşa Bayan Patik Modeli Yapımı

Örgü modelleri yapımlarından kolay şekilde işlenen bayan patik modeli yazılacaktır. Haroşa örgü bayan patik modeli iki renkli olarak örülür. 3 numara örgü şiş ile işlenir. Bayan örgüleri kolay örgü patik modelleri yapılışıdır.

Yapılışı

1) Patiğimize 24 ilmek atarak başlıyoruz.

2) İlk sırada ana rengimizi kullanıyoruz. İki sıra (1 sıra ön, 1 sıra arka) haroşa örüyoruz.

Modelimizi oluşturmaya başlıyoruz. Siyah ipimizi kullanıyoruz.

3) 19 ilmek siyah ipimizle, kalan 5 ilmeği de yeşil ipimizle haroşa örüyoruz. Arka tarafta da önce yeşil iple 5 ilmek örüyoruz, sonra siyah ipe geçip 19 ilmek haroşa örüyoruz.

4) Yeşil ipimizle iki sıra (1 sıra ön, 1 sıra arka) haroşa örmeye devam ediyoruz.

Dikkat edilmesi gereken püf noktası ana renk yeşil ipi kullanırken 24 ilmeği her zaman örüyoruz. Siyah ipimizi örerken siyah ip ile örülen ilmek sayılarını birer birer eksiltiyoruz, yeşil ipimizle örülen ilmek sayılarını birer birer arttırmış oluyoruz. İlk başlarda biraz zorlayabilir ama mantığı anlayınca basit ve zevkli olacak örmesi

5) Siyah ipimize geçiyoruz ve 18 ilmek örüyoruz, kalan 6 ilmeği de yeşil renk iple örüyoruz. Arka tarafa geçtiğimizde de önce yeşil iple 6 ilmek örüyoruz, sonra siyah ipe geçip 18 ilmek haroşa örüyoruz.

6) Tekrar iki sıra (1 sıra ön, 1 sıra arka) ana rengimiz yeşil ip ile haroşa örüyoruz.

Siyah iple örülen ilmek sayımız 8 olana kadar örgümüze devam ediyoruz. Ana rengimizi normal örmeye devame diyoruz. Toplamda 11 adet siyah çubuk örmüş oluyoruz. Üçgen bir model oluşuyor.

Modelimizi oluşturmuş oluyoruz.

İki sıra yeşil ipimizle haroşa ördükten sonra aynı işlemi tekrar ediyoruz.( 11 adet siyah çubuk) Ta ki istenilen ölçüye ulaşana kadar. Ayak ölçümüze göre istenilen uzunlukta örüyoruz. Fotoğraftaki modelde yaklaşık 4,5 adet ( 45 adet siyah çubuk) üçgen model kullanıldı.

İstenilen uzunlukta ördüğümüz patiğimizi tüm ilmekleri keserek bitiriyoruz.

İkinci patiğimizi de aynı işlemleri uygulayarak örüp tamamlıyoruz.

Son işlem olarak patiğimizi ikiye katlayarak tabanını ve yan kısmını dikerek tamamlıyoruz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon