Gofret Desenli Örgü Yelek Modeli

örgü
Gofret -Waffle Desenli Örgü Bebek Yelek Modeli Yapımı, Video

Bebek örgüleri yapımlarından yuvarlak yakalı bebek yelek modeli yazılmıştır. Yuvarlak robalı bebek örgü modelinin nasıl yapıldığını baştan sona anlatımlı olarak paylaşıyoruz. Bu fırsatı kaçırmayın.

Örgü Yelek modelleri, şal modelleri, hırkalar, atkılar, şapkalar, kazaklar, patikler, çoraplar ve daha bir irinden faekli çeşit ürünü örgü tekniklerini kullanarak hazırlamak mümkündür. Örgü modelleri ile hazırlanan her ürün el işçiliği ile hazırlandığı için büyük bir öneme sahip olur. Yaz mevsiminde fazla tercih edilmese de kış mevsiminin yaklaşması ile her kadın yavaş yavaş kışlık örgü için hazırlıklara başlar. Kış mev- siminin soğuğunu atmaya yardımcı olan örgü giysiler kış boyunca insanları sıcak tutar. Kışın soğuk hava şartlarında günün büyük vaktini örgü örerek geçiren kadınlar ise hem Birbirinden güzel modeller ortaya çıkartır hem de evde zaman geçirir. Kış mevsiminde örülen kışlık örgüler anında giyilmeye hazır olur. Yün kazaklar ve patikler, tiftik yünü şal kış boyu giyenlerin bedenlerini sıcak tutar. Büyüklerimizin özenle hazırladıkları örgü çeşitleri asırlardır sevilerek kullanılır ve saklanır.

örgü1

Örgü modelleri üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin asla modasını yitirmeyecek ürünlere sahiptir. Bir bebek patiği kaç yıl geçerse geçsin ilk günkü gibi saklanır ve her daim severek kullanılır. Örgü giyim ürünleri , hazır giyim ürünlerine göre her daim bir adım öndedir. Hazır giyim ürünleri belki daha şık ve modern görünebilir ama örgü ürünler kalite ve dayanıklılık bakımından bir adım üstündür. Hazır giyim ürünleri bir sene içinde kendini bırakırken örgü ürünler bir ömrün yarısı kadar dayanıklı kalabilmektedir.

Yuvarlak Robalı Gofret Desenli Bebek Örgü Modeli Yapılışı

İp:%60 bambu, %40 polyamid 100 gr-230 m – doğal ip-2 adet
Şiş:3.5 no
Yaş:2-3
90 ilmek başlanır.
Roba bitimi 269 ilmek.
43-54-76-54-43 olarak ayırılır.
Kol altından 4 er ilmek artırılır.
Roba:30 cm
Kol altından etek ucuna:26 cm

Örgü Video 1Örgü Video 2

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon