Evde Gece Kremi Yapılışı

KENDİN YAP
Yaşlanma Karşıtı Gece Kremi Tarifi

Yedikleriniz cilt sağlığında büyük bir rol oynar , ancak yardımcı olması için sağlıklı cilt bakım ürünlerini de kullanabilirsiniz (Scratch Anne Kurucusu Jess'in Canlandırıcı Cilt Bakımı serisi ürünleri gibi ). Yaşlanmayı geciktiren bu gece kremi tarifi ile her yaşta kırışıklıklarla mücadele edin, genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olun.

KENDİN YAP YAŞLANMA KARŞITI GECE KREMİ (1 BARDAK)

 MALZEMELER

Cam kavanoz
41 gram veya 3 yemek kaşığı Tatlı Badem Yağı ( organik, rafine edilmemiş tatlı badem yağı )
13 gram veya 1 yemek kaşığı Kuşburnu Çekirdeği Yağı veya Çuha Çiçeği Yağı ( organik soğuk preslenmiş kuşburnu tohumu yağı veya organik soğuk preslenmiş çuha çiçeği yağı )
5 gram veya ½  Kakao Yağlı Gofret ( organik, rafine edilmemiş kakao yağı )
5 gram veya ½ Balmumu Peletleri ( doğal ve sürdürülebilir kaynaklı balmumu peletleri )
¼ çay kaşığı E Vitamini Yağı ( GDO'suz E Vitamini )25 damla Limon Esansiyel Yağı ( organik limon esansiyel yağı )
12 damla Sardunya Esansiyel Yağı ( organik sardunya esansiyel yağı )
5 damla Havuç Tohumu Esansiyel Yağı
¼ fincan Su veya Çiçek Hidrosol ( Gül suyu yapmak için genellikle gül yaprakları kullanırım, ancak lavanta veya nergisle aşılanmış su da işe yarar )

Losyon bileşenleri söz konusu olduğunda pek çok seçenek vardır (çeşitli tereyağı seçenekleri ve taşıyıcı yağ seçenekleri gibi ).

Gül losyonumda hafif bir çiçek hidrosolü ve uçucu yağ kullanıyorum , ancak gece kremi olarak kullanılmak üzere özelleştirilmiş bir DIY losyon tarifi oluşturmak istedim. Bu yaşlanma karşıtı gece kremi tarifi, kırışıklıkların ve yaşlanan cildin görünümünü azalttığı ve önlediği gösterilen bileşenleri kullanır.

KUŞBURNU ÇEKİRDEĞİ TAŞIYICI YAĞI
Kuşburnu tohumu taşıyıcı yağı , bir süredir buzdolabımda duran bir yağdır , ancak henüz şişeyi kırmak için bir nedenim olmadı. Bu yağ, aynı zamanda "kuru" veya çok hızlı emilen bir yağ olarak kabul edilmesine rağmen, kuru veya olgun ciltler için önerilir . Ayrıca ciltte seyreltilmeden kullanılacak kadar naziktir. Gerçekten yağlı, akne eğilimli bir cilt ile uğraşıyorsanız kuşburnu tohumu yağı en iyi seçim değildir.

YAŞLANMA KARŞITI EVDE GECE KREMİ YAPIMI

Kakao yağı, balmumu, kuşburnu tohumu veya çuha çiçeği yağı ve tatlı badem yağını orta büyüklükte bir cam kaseye ekleyin. İkili kazan yapmak için cam kaseyi yarı su dolu bir tencerenin üzerine sobanın üzerine yerleştirin.
Ocağı orta yüksekliğe getirin ve yağ karışımını ara sıra her şey eriyip birleşene kadar karıştırın.
Cam kaseyi ocaktan alın ve birleştirmek için hafifçe karıştırarak E vitamini ve uçucu yağları ekleyin.
Sıvı yağ ve tereyağı karışımını blender veya stand mikser kasesine dökün. Bir karıştırıcı kullanmanın, yağın bir karıştırıcıdan çok daha iyi ayrışmasını önlemeye yardımcı olduğunu görüyorum.
Yağı buzdolabına yaklaşık 10 dakika veya kremsi görünene kadar koyun ama katılaşmayın.
Blenderinizi çalıştırın veya çırpma aparatıyla stand mikserini kullanın ve yüksekte çalışırken suyu veya hidrosolü yavaşça gezdirin. Kalın bir losyon olana kadar karıştırmaya / karıştırmaya devam edin.
Süper temiz bir cam kavanozda saklayın ve tercihen geceleri yüze uygulayın.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon