Erkek Çocuk Örgü Yelek Modeli

örgü
Erkek Çocuk Örgü Yelek Modeli Yapımı

Çocuk örgüleri işlemelerinden kolaylıkla yapılacak olan yelek - süveter modeli yazılacaktır. Erkek çocuk örgüleri örnek çeşitleri sitemde mevcuttur. Çocuğunuzun en sevdiği rengi seçin ve bu güzel modeli hemen örmeye başlayın. Örgü çocuk yelek modelleri yapımıdır.

Malzemeler
2 adet YarnArt Charisma el örgü ipi
4 mm misinalı şiş

Yapılışı

Ölçüler 8-10 yaş grubu içindir.

Ön
1) El örgüleri yelek yapımına; şişe 89 ilmek atılır. Ön yüzden görünümü 2 ters, 1 düz olacak şekilde 11 sıra lastik örgü örülür. Desene geçilir.

2)1.sırada başlangıç ilmeğinden sonra 3 düz, 5 defa 5 ters-3 düz tekrar edilerek 1 ters ilmek (örgünün ortasındaki ilmek) ve sonra 5 kez 3 düz-5 ters, 3 düz ve sıra sonu ilmeğiyle ilk sıra tamamlanır. Dönüşte ilmekler olduğu gibi örülür.

3) Ön sıraları örerken 3 düz ve 5 ters ilmekler birer ilmek kaydırılarak ortadaki ilmekten başlayarak V şekli görünümü verilmiş olur.

4) Lastik başlangıcından 30 cm sonra ilmekler tam ortadan ayrılarak yaka iki ayrı örgüye ayrılır. Yaka tarafından her gidiş sırasında 20 kez birer ilmek eksiltme yapılır. Kalan 22 ilmek örgü boyu 45 cm olana kadar örülür.

5) Omuz düşüklüğü vermek için omuz tarafından başlanarak 3 seferde ilmekler kapatılır.

6) Diğer yaka için de aynı işlem yapılır.

örgü1

Arka
1) Şişe 89 ilmek atılır. Lastik örülüp düz örgüye geçilir.

2) Ön beden uzunluğuna ulaşınca omuzların kenarından başlanarak 22 ilmek 3 seferde kesilir. Ortadaki kalan ilmekler son sırada tek seferde kesilir.

Kol Bantları

1) Ön ve arka bedende karşılık gelen omuz bölümü dikilir. Diğer omuz bölümü bekletilir.

2) Kolevi yüksekliği 18 cm belirlenerek ön ve arka bedenden 75 ilmek çıkarılır. İlmekler ön yüzden 2 ters, 1 düz olarak lastik çalışılır.

örgü2

3) 8. sırada kesilir.

Diğer kol bantı, yaka çalışmasından sonra omuzlar ve yaka dikildikten sonra yapılır.

Yaka
1) Misinalı şişe 130 ilmek toplanır. Ön yakanın ortasındaki ilmek düz örülecek şekilde 2 ters 1 düz lastik çalışılır.

2) Ön yüzde yakanın tam ortası örülürken ortadaki ilmek önde, sağındaki ve solundaki ilmek arkada olacak şekilde 3 ilmek aynı anda alınarak eksiltme yapılır.

3) 8. sırada ilmekler kapatılır.
örgü3

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon