Çizgili Erkek Çocuk Yelek Yapılışı

örgü
Çizgili Erkek Çocuk Yelek Yapılışı, Videolu

Örgü erkek çocuk giysilerinden yelek modeli yapılışı yazılacaktır. Çizgili desenli yelek örneği 3 ayrı renkte ipliklerden örülür. V yaka modelli erkek çocuk yelek 4 – 5 yaş çocuklar içindir. Yeleğin içine mevsimine göre; gömlek, kısa veya uzun kollu penye tişörtler giyilir. Kışın soğuk havalarda, kazakların üstüne rahatlıkla giyilen çocukları sıcak tutan bir örgü yelek modelidir. Çocuk örgüleri işlemesinde; 10 numara örgü şiş, desen yapımı, beden örgüsü için, 9 numara şiş de yeleğin lastik kısımlarında kullanılır. Çizgili erkek çocuk yelek modelinin ölçüleri; ön ve arka beden parçalar için 66 ilmek. Omuz ilmek sayısı; 88. Boyun lastik yapımı ilmek sayısı, ( ön V yaka boyun ilmekleri 47 – 47, arka boyun yaka ilmek 32 ) toplam 126 ilmektir.

El örgüsü çizgili erkek çocuk yelek yapımı; ön veya arka parçadan başlanılır. 9 numara yün şiş ile 66 ilmek yapılır. 1+1 veya 2+2 sayısında 3 cm uzunlukta lastik örgü işlenir. Yeterli uzunlukta örüldükten sonra 10 numara şişe geçilir. İlmekler arasında 11 ilmek artırılır.

Toplam 77 ilmek, yeleğin beden işleme zincir sayısıdır. El işi örgü yelek sıra ile renkler değiştirilerek ipliklerle işlenmeye başlanır. Düz örgü tekniği kullanılır. Çizgili el yapımı erkek çocuk yelekte, süslemeli ilmek atışlar videoda gösterilmiştir. Lastik örgüden kol altı dikişine kadar 26 cm uzunlukta örülür. Kol evi kesimi 3+2+1 şeklinde ilmek kesimi yapılır. Kol kesimi, ilk sırada başta 3 ilmek kesilir. 2. Satırda başta 2 ilmek, üçüncü turda başta 1 ilmek kesilir. Omuza kadar düz şekilde 14 cm örülür. İlmekler kesilir. İşlenen kısım yeleğin arka beden parçasıdır.

Çizgili erkek çocuk yelek modeli yapılışında; ön parça için arka parçada olduğu gibi 66 ilmek atılır. 3 cm uzunlukta lastik örgü yapılır. Büyük numaralı yün şişe geçilir, 10 ilmek artırma eklenir. Arka parçada olduğu gibi, örülür. V yaka kesimi yapılır. Kol evi kesimi için ilmek kesilirken orta ilmek sayısında ilk satırda 1 ilmek kesilir. Her sırada yaka ve kollar için ilmekler eksiltilir. On dört cm uzunluğunda işlenir. ilmekler kesilir. Kol ve yaka için dokuz numara şiş ile ilmekler alınır. Beden lastik işlemesi şeklinde örülür. El örgüsü yeleğin lastik örgüleri bitirilir. Yapım aşamaları videoda gösterilen çizgili çocuk yeleğin işlemesi tamamlanır. El işlemesi yelek modeli yapılışının desen videosu eklenmiştir.

video yelek video örgü teknik 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon