Büzgü Örgü Deseni

örgü
Büzgü Örgü Desen Tekniği Yapımı

Örgü teknikleri işlemelerinden örtüler, battaniyeler için uygun olan büzgü desen yapımı yazılacaktır. Döngüler 20 + 2 kenarın katı olan bir miktarda toplanır.

Sıra1-5 ve 9, 11, 13 (tek) Ön Sıra

2-14 (çift) Yanlış
Sıra 7 * sağ örgü iğnesine örülmemiş 1 dikişi, ek bir örgü iğnesine örülmemiş kaldırmak için 5 ilmek çıkarın, bir sonraki ilmek çözülmemiş örgüden sağ örgü iğnesine çıkarın. İpliği çalışmadan önce (ön tarafta sola doğru) koyun, 2 ilmek sağ örgü iğnesinden sola geri aktarın, ipliği sağa ve sol örgü iğnesini geri kaydırın, sıkıca sıkın. Sol ilmekten ilk ilmeyi ön örgü ile örün, ek ilmekten tüm ilmekleri örme ile örün, sol örgü örgüsünün solunda 1 ilmek örün. * İle başlayarak sıranın sonuna kadar 5L * ör.

Sıra 15 * Örgü 5L. Sağ örgü iğnesine bağlanmış 1 ilmek, ek bir örgü iğnesine bağlanmak için 5 ilmek çıkarın, bir sonraki ilmeki çözülmemiş sağ iğneye çıkarın. İpliği çalışmadan önce (ön tarafta sola doğru) koyun, 2 ilmek sağ örgü iğnesinden sola geri aktarın, ipliği sağa ve sol örgü iğnesini geri kaydırın, sıkıca sıkın. İlk ilmek sol örgüden örülür, ekstra örgüden tüm dikişler örülür, sol örgüden 1 örgü örülür. * Ve böylece sıranın sonuna kadar * ile başlayan
satırları tekrarlar 1-15 arasında olduğu gibi.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon