Badem Örgü Tekniği

örgü
Badem Örgü Desen Tekniği

Örgü işleme modellerinden tomurcuk şeklinde badem örgü tekniği yapımı yazılacaktır.

Bebek örgüleri çeşitlerinden hırka ve yeleklerde güzel olur. Badem örgü nasıl yapılır bilmiyorsanız sizler için şahane bir konu hazırladım. Badem örgü modeli yapımı çok zevkli bir örgü modeli.

Şiş örgü örmeyi sevenlerin severek yapacağı bir örgü tekniği. Badem örgü modeli bir çok örgü işinde kullanılır. En çok kullanıldığı alanlar ise örgü yelek yapımı işlerinde çok tercih edilir. Eğer çok kalın yünlü bir ip tercih edilmezse modelin kendisinden ajurlar oluşur. Bademlerin köşelerinde delikler olur buda modele ayrı bir güzellik katar. Örgü teknikleri konusudur.

Model çiftli sayılardan yapılmaktadır. Başlangıç olarak lastik kısmını iki ters iki düz şeklinde örün. Sonrasında renk değiştirip ters ilmekleri düze çevirirken düz ilmekleri ise örmeden atlıyoruz. Arka taraftan ilmekleri düz örüp aynı şekilde diğer ilmekleri örmeden atlıyoruz. Ön yüzde bütün ilmekler düz örülüp arka yüzde ise iki düz iki ters şeklinde örülecek. Bu şekilde ön ve arka yüzde ilmekleri aynen örün. Sonra renk değiştirip aynı işlemleri tekrarlayın.Tığ işi ters laleler modeli ile ister yelek örün ister lif örün.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon