Zeytinyağlı Yüz Temizleyici Yapımı

yüz bakımı
Evde Zeytinyağlı Yüz Temizleyici Yapımı

İtalyan Gümüş Ekran Tanrıçası Sofia Loren bir zamanlar yaşlanmayan güzelliğinin sırrının pahalı bir tedavi veya ürün değil, zeytinyağı olduğunu söylemiştir.

Yağ ile temizlik hakkındaki bazı makalelerimizi okuduysanız , sabun yerine yağ kullanmanın cildin doğal nem dengesini geri kazanmasına gerçekten yardımcı olabileceğini zaten biliyorsunuzdur. Geleneksel sabunlarla yıkama aslında cilt bakım için aşırı kurutabilir ve doğal sebumundan sıyırır. Bu, cildinizin yağ bezlerinin aşırı hıza çarpmasına neden olur ve kuruluğu telafi etmek için çok fazla yağ üretmenize neden olur.

Sızma zeytinyağı ile temizlemenin faydaları çoktur. Cildinizin doğal yağ üretimini dengelemenin yanı sıra EVOO, E vitamini ve antioksidan bakımından zengindir, bu da hasarı onarmaya, kırışıklıkları yumuşatmaya ve kollajen üretimini artırmaya yardımcı olur. Yüz bakım ürünlerinde doğal olanları kullanılmalıdır.

İlk başta garip gelebileceğini biliyoruz, ancak zeytinyağı temizliği yapmayı deneyin!

Malzemeler
4 T Soğuk preslenmiş sızma zeytinyağı (yaklaşık 2 oz)
2 çay kaşığı çiğ bal (bitkisel gliserin yerine kullanılabilir)
20 damla tatlı portakal esansiyel yağı

Talimatlar
Küçük bir şişede birleştirin, koyu cam tercih edilir (bu, gücünü daha uzun süre korumasına yardımcı olur). Malzemeleri birleştirmek için kullanmadan önce çalkalayın; ayrılık doğaldır!

Yıkamak

Parmaklarınızı kullanarak, tıpkı normal bir temizleyici gibi, dairesel hareketlerle yüzünüze nikel-çeyrek miktarda yağ yıkayın.
Bir bezi ılık suyla nemlendirin ve yağı yüzünüzden silin.
Daha fazla yağ uygulayın ve makyaj veya kir kalmayıncaya kadar işlemi tekrarlayın.
Yavaşça kurulayın ve bebeğinizin yumuşak cildinin tadını çıkarın.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon