Yüzdeki Kolajen Nasıl Artırılır?

bakım
Yüzdeki Kollajeni Artırmanın 8 Doğal Yolu

Cildi canlı, dolgun ve genç yapan şeyler. Ne yazık ki, 20'li yaşlarınızda, vücudunuzun doğal kollajen ve elastin üretimi yavaşlamaya başlar, bu da cildin ince, sarkık, donuk ve - tahmin ettiniz - kırışık görünmesine neden olabilir. Neyse ki bu kolajeni geri getirmeye başlamanın bazı doğal yolları var.

Kollajen Takviyeler
Karar, kolajen takviyelerinin yutulmasının, çoğu etiketin vaat ettiği güzellik efektlerini gerçekten üretip üretemeyeceği konusunda henüz açık değil, ancak çalışmalar denemeye değer olduğunu gösterdi! Vücudunuz bağ dokuları ve cilt oluşturmak için amino asitleri kullanır ve kollajen esas olarak budur.Bir çalışmada , sekiz haftalık bir denemeden sonra, biyoaktif bir kolajen peptidi alan denekler, plasebo muadilleri üzerinde göz kırışıklık hacminde bir azalma gösterdi. Kollajenin hedeflenen bölgelere ulaşmak için sindirim yoluyla kimyasal yapısını koruyabildiğini doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır, ancak yapamayacağına dair bir kanıt yoktur.

Yüz Yoga

Yüz yogası oldukça tartışmalı bir konudur, ancak yakın zamanda yapılan bir araştırma , yüz yoga yapmanın aslında yüze daha genç bir görünüm verdiğini buldu. Denekler 20 haftalık bir süre boyunca 30 dakikalık sıkı bir günlük yüz egzersizi programını takip etti ve sonuçlar kadınların ortalama 3 yaş daha genç olduğunu gösterdi.

Yüz yoganın öncüsü, cildi üstte tutan yüz kaslarını genişletmesi ve güçlendirmesidir. Bunun kollajen ile ne ilgisi var, sorabilirsiniz? Yüz masajına benzer şekilde, dolaşımı artıran her şey de kolajen üretimine akan besinleri arttırır. Bazen ya vaktiniz olur ya da paranız olur, ama en azından eski - yüz yoganız varsa zaman ayırmaya değer olabilir.

A Vitamini

A vitamini cilt bakımının en önemli bileşenlerinden biridir. Muhtemelen reçete mukavemeti retinoidleri ve tezgah üstü retinolleri duydunuz ve bu ürünlerin piyasada bu kadar yaygın olmasının bir nedeni var - çalışıyorlar! Günün sonunda, retinoidler esasen cilde derinlemesine nüfuz etmek ve kollajen üretimini uyarmak için çalışan bir A Vitamini türevidir.

Yüz masajı

Yüz masajı, kan dolaşımını artıran, kasları sıkılaştıran ve tonlandıran ve genel kollajen üretimini uyaran bir tekniktir. İster inanın ister inanmayın, bunu yapmak için profesyonel bir estetisyene ihtiyacınız yok! Yatma rutininize birkaç dakika ekleyerek, kasları gevşetebilir ve gün boyunca yapılan tekrar hareketlerine karşı koyabilirsiniz. Sadece temiz ellere, iyi bir kayma yağına veya serumuna sahip olduğunuzdan ve cilde nazikçe göz bölgesinden kaçınarak hafifçe masaj yaptığınızdan emin olun.

C vitamini

Elektrik santrallerinden bahsetmişken, C Vitamini'nden bahsetmememiz gerekir! Neredeyse tüm bedensel ağrıları gidermek için antioksidan olarak bilinen C vitamini, ciltteki kolajen sentezini desteklemede de önemli bir rol oynar. Dahili veya harici olarak dahil edilen C vitamini, herhangi bir doğal güzellik alayının temel taşıdır. 

Diyet

Bu yeni bir haber değil: ne yediğiniz cildinize koyduğunuz kadar önemlidir! Bununla birlikte, yüzünüzdeki kolajı artırma görevinizde size yardımcı olabilecek bazı yiyecekler vardır. Bakkal listenize aşağıdakileri eklemeyi düşünün:

Kemik suyu - esasen pişirilmiş kollajen ve aynı zamanda iltihabı önlemek için harika
Koyu yapraklı yeşillikler - kolajeni yok eden serbest radikallere karşı koruma
Kırmızı sebzeler - domates, kırmızı pancar ve kırmızı biberdeki likopen, güneş hasarına karşı korur ve kolajeni de artırır
Çilek - serbest radikallerle savaşın ve kollajeni artırın
Omega-3'ler - somon, ton balığı, uskumru ve hatta otla beslenen sığır eti yağ asitleri, cilt hücrelerinin çevresindeki zarların korunmasına yardımcı olur ve onları dolgun tutar
Portakal ürünü - havuç ve tatlı patates, yenilebilir A vitamininin harika kaynaklarıdır
Sarımsak - her ikisi de kolajeni yeniden oluşturmaya yardımcı olan lipoik asit ve taurin içerir

Cildini koru

Tabii ki, hepimiz bizi Kosta Rika'da bir yoga inzivadan yeni döndüğümüze benzeyen güneş öpüşen parıltıyı seviyoruz, ancak ortaya çıktığı gibi, el sol cildinizin en iyi arkadaşı değil! Cilt kanseri bir yana, güneş cildin yaşlanmasının bir numaralı nedenidir.

Doğal olarak, bunun için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri örtbas etmek! SPF 30 burada gerçekten minimumdur ve günlük güneş kremi uygulamak sadece cildin kollajeninin parçalanmasını önlemekle kalmaz, aynı zamanda yaşlanmanın tersine dönmesini de destekleyerek cildin daha fazla hasarla savaşmadan doğal olarak iyileşmesini sağlar.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon