Yüz Maskeleri Kullanımında Cilt Bakımı

bakım
Yüz Maskeleri Kullanımında Cilt Bakımı
Yerinde barınma kısıtlamaları bazı bölgelerde gevşiyor olabilir, ancak CDC , COVID-19'un yayılmasını engellemeye yardımcı olmak için evden ayrılırsanız bir yüz kaplaması takmanızı önerir. Ne yazık ki - birçok tıp uzmanı ve temel çalışanın zaten bildiği gibi - maske takmak cildinize zarar verebilir. İster kendi maskenizi dikin, ister çevrimiçi satın alın veya bandana ve saç bağları ile Kendin yap ile maskeni hazırla, burnunuzu ve ağzınızı kapalı tutmak bazı talihsiz yan etkilerle gelebilir: sürtünme, tahriş, kızarıklık, hatta morarma veya aralar . Koruyucu maske takarken cildinize bakmak için bazı ipucu yazıldı. Cilt bakım
Bir pamuk yüz maskesi seçin

Ön hatlarda bir sağlık çalışanı değilseniz, CDC bez yüz kaplamaları giymenizi önerir (gerçekten ihtiyaç duyanlar için N95 ve cerrahi maskeleri saklayın). Sentetik kumaş yerine sıkı dokuma pamuktan yapılmış yüz maskeleri yumuşak, nefes alabilir ve cildinize sürtünme ve döküntü ve tahrişe neden olma olasılığı daha düşüktür. Ek bir seçenek: ekstra koruma için içeride ek bir filtre (kahve filtresi gibi) kaydırabilmeniz için iç cebi olan bir maske arayın.

Yüzünü (ve maskeni) sık sık yıka

Düzgün takılmış bir yüz maskesi, cildinizle doğrudan temas etmeli ve ter, kir ve yağ birikmesi için mükemmel bir yer haline getirmelidir. Bu yüzden yüzünüzü maskenizi takmadan önce ve sonra yumuşak, pH dengeli bir temizleyici ile yıkamanız önemlidir. Ev yapımı bir bez yüz maskesi kullanıyorsanız, cildinizin doğal yağlarını emdiği için düzenli olarak yıkamalısınız. (Kumaş yumuşatıcılar ve kokulu deterjanlar tahriş edici olabilir, bu nedenle çamaşır yıkarken bunları atlamayı düşünün.)Cildi sürtünmeden koruyun

Maskeniz cildinizi çiğliyorsa, hassas bölgeleri sürtünme ve sürtünmeden korumak için bir merhem veya merhem kullanın. Düzenli  vazelin veya Aquaphor işe yarayacak (ayrıca Lucas'ın Papaw Merhemini de seveceğiz ), ancak yükseltmek istiyorsanız, Chemist Confessions Balm Voyage gibi cilt iyileştirici malzemelerle tıkayıcı bir balsam seçin . Ve N95 maskeleri takması gereken (kahramanlar) için hidrokolloid bandajları el altında tutun. Kesikleri ve sıyrıkları sıkı oturan N95 maskelerinden korurlar ve yaraların iyileşmesine yardımcı olurlar.

Eğer ayrılıyorsanız, makyajı atlayın

Yüz maskeleri, cildiniz için sebum üretimini etkileyebilecek ve tıkanmış gözeneklere ve kırılmalara neden olabilecek ılık, nemli bir ortam yaratır. Burnunuzda, ağzınızda ve çenenizde sivilce fark ediyorsanız, maskenizin altında giydiğiniz makyaj yapımını en aza indirmeyi deneyin - özellikle fondöten ve kapatıcı. 
TLC ile araları tedavi edin

Bir beyaz nokta ortaya çıktığında,  bu zamanlarda sağlıklı bir cilt bariyerini korumak özellikle önemlidir. İçin sert akne tedavisi ve opt atla malzemeyi yatıştırıcı sakin üzere kızarıklık ve tahriş. Salisilik asit, tıkanmış gözeneklere nüfuz etme ve iltihabı azaltma yeteneği için iyi bir seçimdir. Sivilce lekeleri ile maskenizin altındaki aktif sivilceleri koruyun.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon