Yeni Moda; Ters French Ojeler

nail art
Yeni Moda; Ters French Ojeler

Tırnak bakımına önem veren bayanlar için oje trendleri de mutlaka geri kalınmaması gereken konuların başında gelir. Sade ve hoş durmasından dolayı pek çok bayanın tercihi olan french oje modeli ise, son zamanlarda yerini ters french ojelere bırakmış diyebiliriz. Ters French; uzun tırnak kısımlarının daha temiz ve göz alıcı durması için uçlara uygulanan french oje tekniğinin tersine dönerek french kısmın tırnağın diplerine uygulanması ile ortaya çıkmış oje trendlerinden biridir. Oldukça havalı tırnaklara sahip olmayı mümkün kılan ters french oje modası içinde istenilen renklerin uyumunu tırnaklara uygulamakta bayanlar özgürdür. Ters frenchte çizginin yarım ay şeklinde olması ise bu oje trendinin olmazsa olmazlarından biridir. Nail art.

Ters French Oje Nasıl Yapılır?

Bayanların sıkça tırnaklarına uyguladığı french oje kadar kolay uygulanabilen ters french için iki adet istenilen renkte ojeye ihtiyaç duyulmaktadır. Yarım ay dışında sürülecek rengi belirledikten sonra tüm tırnağa o renk oje uygulanmalıdır. Ardından yarım ay şeklini verecek olan bant uygulandıktan sonra ikinci renkte bandı taşırmadan sürülmelidir. Ters french oje zarafetini tüm tırnaklarda hissedebilmek için uygulama aşamasında son derece dikkatli davranmak gerekir. İkinci kata uygulanacak french ojenin düzgün durması için ilk katın iyice kuruduğundan emin olmak gerekir. Aksi halde birbiri ile karışan french ojeler tırnakların nahoş görüntüde olmasını sağlayacaktır. Bunun için iki renk arasındaki french çizgisinin net ve pürüzsüz olmasına dikkat etmek gerekir.

Ters French Manikürün Püf Noktaları Nelerdir?


Klasik oje trendlerinden sıkılanlar için harika alternatiflerden biri de ters french ojeli tırnaklardır. Uygulandığında oldukça şık duran ters french pek çok bayanın bu ojelerin sadece profesyonel ellerden çıkabileceğini düşündürmektedir. Ancak bazı püf noktaları ile her bayan evinde rahatlıkla ters french oje trendine ayak uydurabilir. Kolaylıkla bulunabilecek french bantları sayesinde Fransız manikürünü tersten uygulayarak farklı ve oldukça şık tırnaklara sahip olunabilir. Bunun için sürülen ojelerin pürüzsüz durması da ters frenchin şık durmasına katkı sağlayan detaylardan biridir. Uygulama öncesinde ve sonrasında tırnaklara şeffaf oje sürülmesi tırnaklardaki ojenin pürüzsüz durmasını sağlayacaktır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon