Su Mumları Nasıl Yapılır?

elişi hobi
Su Mumları Nasıl Yapılır?

Su mumları etkileyici bir görünüme sahiptir ve yapması da şaşırtıcı derecede kolaydır. Birkaç süsleme ile evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

Mumu hazırlamak için güzel bir cam kap bulun. Bu, bir cam kavanoz veya bardak dahi olabilir.  Elişi mum modelleri.

Mumu dekore etme
Mumu süslemek için çiçek yaprakları, küçük cam toplar ((misketler) kullanabilirsiniz. Cam mum kabınızın için önce cam topları koyun ardından, çiçekleri üzerine yerleştirin. Gerçek canlı çiçek kullanabileceğiniz gibi, yapmak çiçeklerden de kullanabilirsiniz.
Aynı şekilde, isterseniz, renkli bir mumluk için ince dilimlenmiş narenciye meyveleri de kullanabilirsiniz. İnce dilimler halinde portakal, limon, greyfurt kesin ve mum kabına ince bir dilim koyun ve üzerine su ekleyin. Bu aynı zamanda evinize hoş bir koku da verecektir. Güzel koku için, biberiye, yıldız anason, karanfil veya tarçın çubukları gibi bazı baharatlar da ekleyebilirsiniz. Taze otlar ve meyve dilimleri suda 1 haftaya kadar kalabilir.

Ya da daha değişik bir mum hazırlayabilirsiniz. Kum, plastik balık ve deniz kabuğu ile bir sualtı sahnesi oluşturabilirsiniz. Açık renkli kum ile kavanozun altını doldurun. 1-2 plastik balık ekleyin. Deniz kabuğu ve otlarla zenginleştirin ve üzerine su koyun.

Mumun fitilini oluşturma
Bir doğum günü mumunu alın ve mumu iyice kazıyarak ortadaki fitili çıkarın. Büyük bir cam mumluk yapacaksanız, daha uzun mumları kullanın.

2 dakika boyunca herhangi bir pişirme yağının içinde fitili bekletin. Fitilin yağı çekmesi iyi yanması için önemlidir. Sonra bir kağıt havlu ile fazla yağını alın.

Cam mumluğunuzun üzerini kapatacak şeffaf sert plastik bir parça alın. Plastik şişe, kap, ambalaj gibi her yerden bu plastik parçayı alabilirsiniz. Plastiği cam mum kabınızın ölçüsünde yuvarlak kesin ve ortasını bir bıçak ya da şiş ile fitilin geçebileceği kadar küçük bir delik açın. Sonra, delikten fitili geçirin.

Mumluğu tamamlama

İçini farklı malzemelerle süslediği mumluğunuza, tam doldurmayacak şekilde su ekleyin.

Şimdi de herhangi bir pişirme yağından biraz koyun. 3 yemek kaşığı yağ 2 saat mumunuzun yanmasını sağlar.

Yuvarlak kestiğiniz ve deliğinden fitili geçirdiğiniz plastik parçayı, tüm malzemelerin üzerine yerleştirin. Fitilin yağın içine gelmesine dikkat edin.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon