Şifalı Bitkilerin Sağlık için Faydaları

bitki
Sağlık ve Şifalı Bitkiler

“Bazı otlar karaciğer fonksiyonu, cilt problemleri, aşırı ısınma, ateş, bağışıklık, parazit giderimi, yorgunluk ve daha fazlasına yardımcı olur” diyor Soffer. “Otların kombinasyonu önemlidir ve herhangi bir reçete gibi, bilgi ve deneyime sahip birisinin durumunuzu değerlendirmesini ve ihtiyacınız olan benzersiz zamanda bitkileri sizin için benzersiz bir şekilde önermesini veya formüle etmesini sağlamak iyidir.” Şifalı bitkiler konusudur.

“ Size bireysel otlar ve neye yardımcı oldukları hakkında bilgi verebilecek bitkisel ansiklopediler var. Bu listelerin ne kadar geniş olduğunu ve bitkilerin insanlara yardım ettiği ve yardımcı olduğu sayısız yolu görmek akıl almaz bir şey ”diyor Arguinzoni-Gil.

Açıkladığı gibi, şifalı otlar, aşağıdakilerden bazılarını içerebilecek sayısız sorunu önleyebilecek özelliklere sahiptir:

Antienflamatuvar


“Bazı otlar iltihabı azaltır,” diyor Arguinzoni-Gil. “Bu iltihaplanma eklemlerinizde, kaslarınızda, midenizde, bağırsaklarınızda, sinirlerinizde ve daha fazlasında bulunabilir. Bu bitkilerin çoğu pro-enflamatuar hücrelerin aktivitesini azaltmaya çalışır, böylece insanlar daha az sertlik, tahriş ve daha az ağrı yaşarlar. Bu özelliğe sahip bazı otlar arasında zerdeçal, acı, boswellia ve meyan kökü bulunur. ”
Antibakteriyel

“Otlar büyük antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bu otlar tipik olarak bakterilerin büyümesini yok eder veya önler. Bu yeteneklere sahip bazı otlar taze sarımsak, kekik, karanfil, okaliptüs ve daha fazlasını içerir, ”diye açıklıyor Arguinzoni-Gil.

Anti-spazmodik

Arguinzoni-Gil'e göre, nane, kramp kabuğu, kava ve kediotu gibi otlar kas spazmlarını azaltmaya yardımcı olur.

carminative

Arguinzoni-Gil, “Bazı bitkilerin gaz giderici özellikleri vardır, yani gazı azaltır ve önlerler. “Bunun için kullanılan bitkilerin bazıları rezene, zencefil, papatya ve nane.”

Karaciğer Koruyucu
“Karahindiba, devedikeni, enginar ve zerdeçal gibi otlar karaciğer hücrelerini hasar görmekten korur ve normal karaciğer fonksiyonlarını destekler” diyor Arguinzoni-Gil.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon