Şifalı Bitki Defne Yaprağı

şifalı bitkiler
Şifalı Bitki Defne Yaprağı

Defne yaprağı, yüzyıllar boyunca yemeklere lezzet vermesinin yanı sıra çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için de kullanıldı. Defne yaprağı, yaraları iyileştirmeden, relg semptomlarını hafifletmeye hatta böcekleri uzaklaştırmaya kadar pek çok alanda faydalıdır. Şifalı bitkiler.

Yaraların iyileşmesi
Defne yaprakları, yaraların iyileşme sürecini hızlandırmada oldukça etkilidir. Özellikle kesikleri ve ciltteki çizilmeler için kullanabilirsiniz.

Diyabet tedavisi
Defne yaprağı, tip 2 diyabetin tedavisinde kullanılabilir. Bunun nedeni yaprakların kolesterol, kan şekeri ve trigliserit seviyelerini azaltabilmesidir.

Böcek kovucu

Böcekleri kendinizden uzak tutmak için defne yaprağından yararlanabilirsiniz. Yaprakları, sivrisinek gibi böcekleri uzaklaştırmak için, ezebilir ve cildinize uygulayabilirsiniz. Defne yaprağı yağı da aynı şekilde kullanılabilir.

Sindirimi güçlendirme
Defne yaprağı, sindirimi iyileştirir, şişkinlik ve mide ekşimesini önleyebilir. Asit reflü, kabızlık ve hatta düzensiz bağırsak hareketleri gibi sindirim problemlerini hafifletmek için defne yaprağı çayı içebilirsiniz.

Anti-kanser özellikleri
Defne yaprağı, sadece güçlü bir antioksidan değil, aynı zamanda kanser hücrelerinin büyümesini azalttığı tespit edilen kateşin, partenolid ve kafeik asit ile de gelen yüksek miktarda C vitamini içerir.

Soğuk algınlığı ve enfeksiyon
Defne yaprağından alabileceğiniz bir diğer fayda, grip, soğuk algınlığı ve enfeksiyonların semptomlarını tedavi etmek için kullanabilmenizdir. Solunum sorunlarınız varsa, biraz su kaynatın ve içine 2 ila 3 defne yaprağı atın. Yaklaşık 10 dakika kaynattıktan sonra, suyla bir bezi ıslatın ve göğsünüze yerleştirin.

Kalp krizi riski

Defne yaprağı, damarları güçlendirdiği bilinen bir bitki pigmentine sahiptir. Kan pıhtılarının oluşmasını da engeller.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon