Ruj Sorunları ve Çözümleri

makyaj
Ruj Sorunları ve Çözümleri

Ruj sürmek özen istiyor. Dikkatler dudaklara çekileceğinden dudakların kurumuş, çatlamış olmaması, rujun düzgün sürülmüş olması gereklidir. Ruj sürerken dikkat edilmesi gerekenler ile rujun bulaşmaması, dağılmaması için yapılabilecekler yazılmıştır.

Makyajın ruj sürme aşamasını bazen fazla hafife alabiliyoruz. Belki sadece parlatıcı sürüp geçecekseniz, bu durum anlaşılabilir ancak göz makyajını hafif tutup, dikkati dudaklara çekmek, dudakları vurgulamak istiyorsanız ve de bunun için çarpıcı bir ruj rengi kullanacaksanız, sadece ruju sürüp çıkmak her zaman başarılı olamayabiliyor. Diyebilirsiniz ki, her zaman saatlerimizi sadece bir ruju sürmek için harcamayız ki, haklısınız da. Bu yüzden sizlerle hem ruj sürerken yapılan hataları hem de sürdüğünüz rujun daha etkili görünmesi için zaman zaman uygulamanız gerekenler aşağıdadır.1- Cam bardakta veya kupada kalan ruj izi :

İçtiğiniz her fincanın kenarında bıraktığınız ruj izinden rahatsız oluyor musunuz? Bunun önüne geçmek için yudumlama öncesi bardağın kenarını küçük bir bariyer görevi görmesi için yalamak gerekiyormuş. Bu rujun cam üstünde leke bırakmasını önlüyormuş (yanımızdaki bunu anlamadan ve komik duruma düşmeden nasıl yapacağız bilmiyorum ama yine de aklımızın bir köşesinde bu çözüm önerisi bulunsun!)

2- Dişlere bulaşan ruj :

Hele ki dişlere bulaştığını fark etmeden çılgınca gülmeye devam ediyorsak..! Bunu önlemenin en kolay yolu, ruju sürdükten sonra işaret parmağınızı ağzınıza sokup, dudaklarınızı “O” şekli verip dudakları kapatıp parmağı çekmek. Böylelikle fazla ruj parmağınıza bulaşır, dişlerinize değil!

3- Doğru ruj rengini bulmak
Cildinizin tonuna uygun doğru ruju bulmak için basit ipucuna mı ihtiyacınız var? Örneğin, mükemmel bir doğal dudak tonu mu arıyorsanız, kendi doğal dudak renginizden bir koyu tonu deneyebilirsiniz. Mükemmel canlı bir renk arıyorsanız, yalnızca bir ton daha parlak olanı seçin. Dudaklarınız soluk tondaysa, kiraz kırmızısı veya mercan deneyin. Eğer doğal rengi kırmızıysa, daha parlak turuncu-kırmızı veya sıcak pembe rengi tercih edin. Ve daha koyu renkteki dudaklar için bir koyu kiremit veya bordo mükemmel seçimler olabilir.

4- Rujun dudakları kurutması


Bu mat veya likit rujlarda özellikle sık görülen bir sorun olmakla birlikte çözümü de bir o kadar kolaydır. Bunun için ruju sürmeden önce dudaklarınıza bol miktarda dudak kremi uygulayın ve ardından bir kaç dakika sonra bir dudak bazı sürün. Ruju sürmeden önce bir kaç dudağın bu ürünleri emmesi için bekleyin. Biliyorum ki sadece ruj sürmek için bile bir sürü adım oldu ama işe yarıyor!

5- Rujun taşması

Bu noktada öncelikle sınırları netleştirmek adına bir dudak kalemi kullanmak gerekir. Ruju sürdükten sonra dudak kenarlarından açılı bir fırça yardımıyla kapatıcı uygulayarak sınırları netleştirin. Bu, onlara güzel, kesin görünümlü bir uygulama sağlayacak ve günün ilerleyen saatlerinde renklerin çizgilerin dışına çıkmasını önleyecektir.

6- Dudakların üzerinde kalmayan rujlar


Tüm gün rujun dudakta silinmeden kalmasını sağlayabilmek için ruju, katmanlar halinde oluşturun. Dudaklarınızı yarı saydam bir tozla pudralayalarak başlayın. Ardından, dudaklarınıza süreceğiniz ruja benzer bir renkte bir dudak kalemi ile çerçeveleyin ve içini doldurun. Bir kat ruj sürün ve fazlalığı bir mendile aldıktan sonr bir anlamda rengi mühürlemek için bir nihai kat daha uygulayın.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon