Kristal Deodorant nedir? Nasıl Kullanılır?

güzellik
Kristal Deodorant nedir? Nasıl Kullanılır?

“Deodorant taşlar” olarak da adlandırılan bu ürünler, terleme ve sıcaklık düzenlemesi içeren cildin doğal düzenleyici işlemlerini engellemeden bakteriyel kötü koku kaynağını hedeflemektedir. Bunları kullanmak gözeneklerinizi tıkamayacak veya herhangi bir toksik artık veya yan ürün bırakmayacak. Giysilerinizi lekelemez ve uzun süre etkilidir.

Her şey 80’li yılların başında kurucusu Jerry Rosenblatt’ın Fransız moda aksesuarlarını okuluna yönlendirmesi için başladı. “Fransa’da su arıtımı için geniş doğal mineral tuzu blokları üreten bir fabrikanın varlığı vücut kokusuna neden olan bakterilerle mücadele etmek için bu tuzların kullanılabileceği fikrini ortaya çıkardı.

Yapmanız gereken tek şey, “tuzu” ıslatarak cildinizin yüzeyinde görünmez bir tuz filmi bırakarak, standart bir deodorant gibi kullanmanız. Terlemenizi engellemeyecektir ancak ter sonucu oluşan bakteriler sebebiyle koku kokmanızı ortadan kaldıracaktır. Çünkü tuz, bakterilerin üremesine imkan vermeyecektir.

Kristal deodorantı duştan çıktıktan hemen sonra ıslatarak koltuk altınıza sürün. İçinde hiçbir kimyasal bulunmayan tuz deodorantları koltuk altındaki bakterileri yok edecektir. Duşlarınızın arası uzun ise o zaman kristal deodorantın bakteri üretmemesi için kullanmadan önce üzerini alkole daldırılmış pamuk ile silin. Koltuk altınıza bir kez sürün 18-24 saat arasında etkinliğini sürdürecektir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon