Kolay Tırnak Süsleme

nail art
Kolay Tırnak Süsleme Yapımı
Tırnak süsleme boyama sanatı üzerine sizlerle daha önce pek çok örnek paylaştım. Nail art. İçlerinde kendinizin yapabileceği, pratik tırnak süsleme önerileri de vardı. Kimisini yapabilmek için el becerisi, sabır ve emek gerektiğini inkar etmemek gerek. Bu yüzden bana, daha kolay yöntemleri yok mu tırnak süslemenin diye soruyorsunuz. İşte böylesi bir araştırma yaparken karşılaştım, birazdan yapılışlarını da göreceğiniz süslenmiş tırnak örnekleriyle. Diğer yandan yaz geldi ve daha renkli kıyafetlerle birlikte, eğlenceli aksesuarlar daha fazla gündeme gelir olur. Biz kadınların aksesuarlarından biri de tırnakları olduğundan tırnak süslemeleri çok fazla ilgimizi çeker oldu. Tüm bu etkenleri birleştirdiğinde, yapımı kolay tırnak süsleme fikirleri üzerine bir yazı hazırlanmıştır.

Sizler için 2 farklı örnek buldum. Bir tanesi yapımı gerçekten çok kolay bir örnek, diğeri biraz daha vaktinizi alacak ancak ikisi de mutlaka uygulamanızı tavsiye edeceğim türden. Altın şeritlerle süslenmiş tırnak ve kirpik süslemeli tırnaklar yapmanın tahmin edebileceğinizden daha kolay olduğunu ilerleyen sayfalarda göreceksiniz.

Altın Şerit Süslemeli Tırnaklar

1- Tırnaklar için renkli şerit bantlar bulunuyor kozmetik dükkanlarında. Kozmetikçilerde bulamazsanız internette arattığınızda pek çok sitenin sattığını zaten göreceksiniz. İşte buradaki fikirde de bu renkli tırnak bantları kullanacağız sadece altın renginde olanı olacak.

2- Bantları yapıştırma işlemine geçmeden önce bir kat şeffaf oje sürün ve iyice kuruyana kadar bekleyin. Tabii illa şeffaf oje olması da gerekmiyor beyaz oje, siyah oje yada istediği renk bir oje de olabilir.

nail art1

3- Oje kuruduktan sonra istediğiniz yönlerde bu şeritleri tırnaklarınızın üzerine yapıştırın. Tırnağın biraz dışından renkli tırnak bant şeriti kesebilirsiniz.

Kirpik Süslemeli Tırnaklar

Sırada, ilk örneğe göre birazcık daha uğraştırıcı ama sonucunu en az onun kadar beğeneceğiniz bir tırnak süsleme örneği var. Biliyorsunuz pek çok tişört ve ayakkabı üzerinde kirpik figürü var ve bu oldukça moda. İşte bu örnekte onların tırnaklara taşınmış hali. 

1- İhtiyacınız olanlar bir kaç tane yara bandı, çok ince uçlu makyaj fırçası, şeffaf oje ve siyah oje (siyah oje yerine siz başka bir renk oje de kullanabilirsiniz elbette). İlk örnekte olduğu gibi önce bir kat şeffaf oje sürün ve kurumasını bekleyin. Yara bantlarının uçlarını, önce oval şekilde kesiyorsunuz. Oval kısmı, tırnakların ortasına denk gelecek şekilde yara bantlarını yapıştırın.

nail art 3


2- Siyah ojenizin bir miktarını kullanmayacağınız bir tabak, kapak vs gibi bir malzeme üzerine dökün. İnce uçlu makyaj fırçası yardımıyla, tırnağınıza yapıştırdığınız yara bandının oval ucu boyunca tırnak üstüne ojeyi sürün. 

nail art 4


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon