Kızıl Saç Tonları ve Bakım

saç
Kızıl Saç Tonları ve Bakım

Kızıl saçlılar için pek çok yazı yazdım neden çünkü kızılı çok seviyorum ve 5 yıldır da kızıl saçlarımla oldukça mutluyum. Saçlarınızı kıza boyamak isteyenler kızıl saç baka yakışır mı ? diye soranlar için biraz soru cevap bir şeyler hazırladım aralara da dünyanın en çok sevilen ve kullanılan kızıl saç renklerini ekledim hadi başlayalım!

KIZIL SAÇ KİMLERE YAKIŞIR?

Güzellik göreceli bir kavram her renk herkese yakışabilir ya da yakıştırabilir ama kuaför mantığı ile gidersek kızıl saç beyaz tenlilere çok yakışıyor diyebilirim.

Renkli gözleriniz ve beyaz bir teniniz varsa mutlaka hayatınızda bir kere kızılı denemelisiniz.

KIZIL SAÇ TONUNU TUTTURMAK VE BOYAMAK ZOR MU?


Koyu doğal renk saçınız varsa mutlaka açma işlemi yapmalı kuaförde bir açma işlemi yapılacaksa zaten usta ellerdesinizdir, istediğiniz tondaki kızılı gösterin gerisini onlar halleder ama evde saç açma işlemi yapacaksanız dikkat!! Volume derecesi yüksek oksidan ve açıcılardan uzak durun. hazır satılan röfle setlerinden alıp talimatları takip edip 4 tona kadar evde saçınızı açabilirsiniz. Daha fazlası için profesyonel olmalı ya da destek almalısınız. Genelde aşk alevi ya da bakır kızılı için karamelimsi bir tona kadar açılan saçlar yeterli olur. Zaten saç açılınca bir kızıllık kalıyor saçları sarıya boyamayacağımız için bu sorun değil. Saçlarınızı istediğiniz kızıl tonuna boyadıktan sonra aynı boya renginden indirime girdikçe satın alın çünkü kızıl 15 günde bir saçtan akar gider..

Bunun için benim uyguladığım bir yöntem var. 15 günde bir saç boyamak yerine banyoya girmeden önce kendime mini bir boya hazırlıyorum 2 kaşık boya iki kaşık aktivatör oksidan biraz saç kremi ve saf bir yağ.. banyoda kuru saçlarıma şampuan gibi uyguluyor ve her yerinin mümkün olduğunca ıslanmasına özen gösteriyorum tepemde topluyor ve bu şekilde 15 dk vücut temizliği vs yapıp en son saçlarımı yıkayıp çıkıyorum evet kızıl saç tam bir eziyet..

saç 1

KIZIL SAÇ RENGİ AKAR MI?

Kızıl saç rengi her yıkadığınızda akar yatağa yastığa beyaz tişörtlere sinir edici derecede geçer. Peki kızıl saç boyasının akmaması için bir yöntem var mı aslında var yıkamamak :) Şaka bir yana bu durumu azaltmanın tek yöntemi şampuan kullanmamak evet saçlarınızı ayda bir kere sadece şampuanlı yıkayın ve kızıl boya daha az aksın. Banyoya girdiğinizde saçlarınızı duru su ile yıkayın ve kremleyin hepsi bu daha uzun süre dayanan kızılın tek çaresi bu.

Sürekli aynı boya markasını kullanın.


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon