Evde Profesyonel Saç Kesimi Yapımı

saç
Evde bir profesyonel gibi saçınızı nasıl kesersiniz: 7 Tavsiye
Evde saçınızı kesmek hem heyecan verici hem de karmaşık görünebilir. Aslında, kuaförler bu macerada müşterilere rehberlik etmek için çevrimiçi danışmanlar haline geldikçe, bu daha popüler hale geliyor . Bir profesyonel kadar yetenekli olmamamıza rağmen, belki de maceracı hissetmemiz durumunda evde yapabileceğimiz çok az gelişme veya değişiklik var. Kesim saç modelleri

Bu yüzden bugün, ev yapımı saç kesimlerinden en iyi şekilde yararlanmak için birkaç ipucu yazıldı.

Temelleri atlamayın. Bu bariz bir tavsiye gibi görünebilir, ancak sadece bir örnek olarak,  makas gibi basit bir şeyin bile saçınıza zarar verebileceğini unutmayın , bu nedenle ne tür saçlarınız olursa olsun keskin olanlara sahip olmak daha iyidir. Profesyonel makas almayı bile düşünebilirsiniz.
Saç tipinize bağlı olarak, gerekli enstrüman da değişebilir. Örneğin, geniş dişli bir tarak kıvırcık saçlarda en iyi şekilde çalışır ve ince dişli bir düz saç üzerinde çalışır ve daha fazla hassasiyet gerektirir . Aynı şey saçları kolayca kesmek için kullanabileceğiniz fırça veya klipler için de geçerlidir. Klipler, düz saçları daha az hacimle keserken hassasiyet kazanmanıza yardımcı olabilir. Kendin yap saç kesimi için gerekli malzemeler:

İhtiyacınız olabilecek öğelerin listesi:
Keskin makaslar
Tarak (lar)
Scrunchies ve / veya klipler
Sprey şişesi
Havlu)Unutmayın : Çok fazla dokuya sahip saçlarınız varsa, çok fazla kesmediğinizden emin olmak için kuru kesmek daha kolaydır, çünkü kıvırcık saçlar ıslak olduğunda daha uzun ve daha az kabarıktır . Su ile püskürtmeyi de deneyebilirsiniz.

saç1

2. Ne yapmak istediğinizi ve neler yapabileceğinizi düşünün.
Katmanlı bir saç kesimi veya dalgalı veya kıvırcık saçlarınız varsa ve kesiminizi hafifletmek ve hareket oluşturmak istiyorsanız, mevcut saç kesiminizi ve saçınızın hareketini analiz ederek başlayın, sonra 4. noktaya gidin.

saç2

3. Katmanlarınız yoksa, at kuyruğunuzu kısaltabilirsiniz.
Keserken hiçbir düğümünüzün olmadığından emin olmak için saçınızı düzgün bir şekilde taraklayın. Normal tarama tekniğinizi deneyin, aynı zamanda arkadaki düğümleri ortadan kaldırmak ve saçlarınızı at kuyruğuna koymak için saçlarınızı arkadan öne doğru eğerek ve bitirmeyi deneyin .
Ardından, ne kadar kesmek istediğinizi belirlemek için bir cetvel kullanın ve uzunluğu işaretlemek için parmaklarınızı veya bir saç tokasını kullanın. Bir kez daha, biraz uzun bir yol gittiğini unutmayın.

saç3

Kesmek için makasınızı kullanın. Kuru uçlar ve uçlar, küt kenarları önlemek için genellikle nokta kesme tekniği kullanılarak kesilir , ancak bu sizin işiniz değilse, yatay olarak kesebilirsiniz.

4. Katmanlarınız varsa, bir kılavuz oluşturmak için bir ön bölüm kullanarak başlayın.
Şimdi saçınızı taradınız, düğümünüz yok ve katmanlarınızın yarattığı doğal hareketi analiz ettiniz. Ön katmanla başlayın, bölümleyin ve daha doğal bir etki yaratmak için bükün . Parmaklarınızı kılavuz olarak kullanın ve istediğiniz uzunluğu işaretlemek için saçlarınızı sıkıştırın.

saç4

5. Daha yumuşak bir yüzey için dikey, keskin olmayan kenarlar için yatay olarak kesin.Makasın açılı olarak kullanılması, bükülmüş saçları kesmenin yanı sıra doğal bir etki yaratmanıza yardımcı olacaktır . Yatay olarak keserseniz, çok "kare" katmanlara sahip olma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Kesildikten sonra, üzerinde çalışacağınız bölümlerin uzunluğuna karar vermenize yardımcı olacak bir rehberiniz olacak.

saç 56. Referans olarak kılavuzları kullanarak, saçın küçük bölümlerini alın ve kesin.
Şimdi saçlarınızı küçük bölümlere ayırın (veya gerekirse scrunchies). Saçınızın zaten sahip olduğu katmanları takip edin. Açıyı kesmeyi unutmayın .
saç 6

7. Bölünmüş uçları yukarı doğru noktadan kesin.
Ön bölümü tamamladıktan sonra, bölünmüş uçlara, kuru bitlere ve daha az katmanlı bölümlere bakabilirsiniz. Stilistlerin saçlarınızı uçlarını seçmek için uçlarını seçerek nasıl bittiklerini hatırlayabilirsiniz. Aynısını yapın yukarıdaki resimde olduğu gibi, saçınızın yönünü takip etmek, kat doğru işaret ederek sizin makasla Kendi sonunu keserek.
saç 7

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon