Kör Bitki Nedir?

bitki yetiştirme
Bazı Bitkiler Neden Çiçek Açmazlar?

Kör bitki nedir? Bitki körlüğü görsel olarak zorlayıcı bir flora değildir. Çiçeklenmesi gereken bitkilerin çiçek açmaması, bitki körlüğünün gerçek tanımıdır. Bazı bitkilerin çiçek açamamasının nedeni birçok durumdan kaynaklanabilir. Bu hayal kırıklığı yaratan çiçek sorununun cevaplarını ve nedenlerini keşfetmek için birlikte çalışalım.

İlk bahar çiçeklerinden daha heyecan verici bir şey ve favori bir bitkinin çiçek üretememesinden daha cesaret kırıcı birkaç şey yoktur. Kör sürgünler birçok bitki türünün sonunda oluşur ve çiçek eksikliğine neden olur.

Nergis gibi ampuller de bir sezon aniden kör olur ve bol yeşillik oluşturur, ancak çiçek açmaz. Buna neden olabilecek çeşitli faktörler vardır. Bazıları düzeltilebilir ve bazıları doğanın yapısı gereğidir. Kör Bitki Nedir? Bu soruyu cevaplamak için çiçek oluşumunun temel kurallarına uymalıyız. Bitkilerin çiçek açmaması veya bitki körlüğü, bir dizi bitki örneğinde bulunur. İlk önce bir yıl sonra güzel bir performans sergileyen ampullerde fark edebilirsiniz, ancak şimdi çiçek açamıyor.
Herhangi bir bitkinin çiçek üretmesi için yeterli toprak ve maruziyet, su, besin maddeleri ve sıcaklığa ihtiyacı vardır. Bir ampul, besinlerin depolanması için mükemmel bir küçük sistemdir ve çiçeklenmeyi besleyen bu depolanmış malzemedir. Benzer şekilde, diğer çiçekli bitkiler çiçeklenmeyi uyarmak için topraktan enerji veya gübre ilavesini alır. Bitkiler çiçek açamadığında atabileceğiniz bazı adımlar vardır, ancak bazıları sadece körlüğe eğilimli bitkilerdir.

Bitki Körlüğünün Nedenleri
Herhangi bir atmosferik değişiklik bir bitkinin çiçek açmasını önleyebilir. Sıcaklık, yetersiz nem, genetik faktörler, zararlılar, hastalık ve diğer birçok neden kör bir bitki oluşturabilir. Körlüğe eğilimli bazı bitkiler domates gibi meyve bitkileridir. Çiçek açamadıklarında meyve alamazsınız. Bazen yan sürgünleri sıkıştırmak yardımcı olur, ancak genellikle sadece bir anomalidir ve başka bir bitki almanız gerekir. Dan Kör sürgünler gül aşılı bitkiler olarak incelenmiştir ve elde edilen yavru çiçekli bitkilerden kesimler bile daha çiçek üretmeye bulundu. Bu cesaret verici olmalı ve kör bitkilerin işe yaramaz olmadığını, ancak çoğaltma materyalinin kaynağı olabileceğini gösteriyor. 

Bitki Körlüğünün Önlenmesi 
Bitki körlüğünü önlemenin kesin bir yolu yoktur. Tamamlayıcı gübre veya çiçek açan bir gıda sağlamak çiçeklenme şansını artırabilir. Uygun budama teknikleri, bitkilerinizdeki çiçeklenme alanlarını kesmekten kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, bazı bitkiler sadece eski ahşaptan çiçek açar , bu nedenle çiçeklenme döneminden sonra yanlışlıkla bu kısmı kesmek istemezsiniz. Mahmuz budaması, elma ve diğer meyve ağacı çiçeklenmeyi arttırmaya yardımcı olabilir . Saksı bloomers, her yıl uykuda ve işlem beslemeye yardımcı olmak için kompost ile karıştırılmış taze besin açısından zengin toprak verildiğinde her yıl yeniden dikilmelidir . Ayrıca, çimlenme sırasında kör bitkilerin insidansını azaltmaya yardımcı olabilecek, primer adı verilen kimyasallar da vardır, ancak bunlar ticari kullanımla sınırlı görünmektedir. Hayal kırıklığına uğramış bahçıvan bu ipuçlarını denemeli ve ertesi yıla kadar beklemeli ve çiçek açıp açmayacağınızı görmelidir.

İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon