Cilt Bakımı için Fındık

bakım
Cilt Bakımı için Fındık ve Faındık Yağı Kullanımı

Fındık ile Yüzünüzü Net ve Parlak Hale Getirin. Fındık, cilt için hayati bir vitamin olan E Vitamini açısından zengindir. Bunları hem diyetinize hem de cilt bakım rutininize dahil etmelisiniz.
Tatında hafif tatlı olan fındıklar zengin bir besin profiline sahiptir. Bunlar, sağlığınızı kontrol altında tutan E vitamini, protein, diyet lifi ve sağlıklı yağ açısından yüksektir. Bu, tadı bir yemeğin tadını artıran en sevilen fındıklardan biridir. Düzenli olarak fındık yemek, kalp sağlığınız için olumlu bulunmuştur. Bununla birlikte, fındık yağı cilt için mükemmeldir çünkü akne, bronzlaşma, kuru ciltler  için yararlıdır.


Fındık yağı güçlü bir antioksidan kaynağı iken, fındık da vejetaryenler için ideal bir protein kaynağıdır. Günlük ihtiyacınızın yüzde 30'undan fazlasını karşılayan 100 gram fındıktan 15 gram protein alırsınız. Sadece bu değil, aynı zamanda bağırsak hareketinizi kontrol etme, hücre hasarını önleme, kolesterolü azaltma, insülin duyarlılığını geliştirme, iltihabı azaltır.

Fındığın Cilt için Faydaları

Erken yaşlanmayı önler:Fındık, yaşlanma hızınızı yavaşlatabilecek güçlü antioksidanlar içerir. Böylece uzun süre genç ve güzel görünebilirsiniz. Bir fincan fındık, günlük E vitamini ihtiyacının yaklaşık yüzde 86'sını içerir. Ayrıca iki güçlü antioksidan olan A vitamini ve C vitamini içerir. Erken yaşlanmayı önler ve yaşlanmayı ince çizgiler ve kırışıklıklardan korumaya yardımcı olur. İsterseniz, alın veya yağını cilt bakım rutininize ekleyin.

Cildi nemlendirir: Fındık iyi bir E vitamini ve C vitamini kaynağı olduğundan cildinizi nemlendirir ve nemlendirmeye yardımcı olur. Her gün yatmadan önce yüzünüze ve uzuvlarınıza fındık yağı ile masaj yapabilirsiniz. Bu, cildinizin yumuşak ve parlak cilt için yardımcı olacaktır.

Bronzlaştırıcı ve Güneş Yanığını Yatıştırır: Fındık yağı, cildinizi sert UV ışınlarının zararlı etkilerinden koruyan doğal bir güneş koruyucu görevi görür. Zararlı UV ışınlarından kaçınmak için, birkaç damla susam, avokado, ceviz ve fındık yağı uygulayarak cildinize her gün masaj yapın. Kuru ve hassas ciltler içinde iyi çalışır ve bronzlaşma ve güneş yanığından korunur.

Akne tedavisi: Fındık ayrıca sivilcelerden kurtulmanıza da yardımcı olur. Bu fındıkların kullanımı, kahve ve akne eğilimli ciltler için mükemmel bir ovma bileşeni olarak hizmet eder. Yüzünüzde sivilceler varsa, 1 çay kaşığı kavrulmuş fındık ezin ve yarım çay kaşığı kahve tozu ve yarım çay kaşığı şeker ve hindistancevizi yağı veya zeytinyağı ile karıştırın. Yüzünüzü ovun.

Temiz ve parlak bir cilt için: Cilt bakım rutininize fındık yağı ekleyerek parlayan bir cilt elde edebilirsiniz. Bu yağa masaj yapmak cildinizi temizlerken ciltteki kan dolaşımını artırır. Fındık yağı ile masaj yaparak cilde nüfuz eder ve cilt dokusunu yumuşatır. Fındık yağı sadece parlayan bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda fiziksel ağrıyı hafifletmek için yaygın olarak kullanılır.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon