Himalaya Tuzu ve Cilt Bakımı

bakım
Himalaya Tuzu ve Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Himalaya Özel Tuz Krem Yapımı

Güzellik ve cilt bakımı için türlü alternatifler bulunmaktadır. Bakım içeren maddelere bir örnekte himalaya tuzudur. Özellikle ovma ile tuz kürü yapılır. Bunlar selülit, kan dolaşımı gibi sağlık için yararları vardır. Sadece cildi ovalama eylemi sıvı akışını uyarmaya, selüliti azaltmaya ve cildinizin genel tonunu dengeler.

Sağlıklı cilt için iyileştirmeye yardımcı olur. Kuru fırçalama bunu başarmanın harika bir yoludur, ancak Himalaya tuzu ovma cildinizi de uyarır ve daha fazla fayda sağlar. Bazı esansiyel yağlar ekleyerek, cildin faydalarını daha da artıracak ve doyurucu bir ruh hali geliştirici aromaterapi ekleyin.Çoğu ovma, ovmanın cilt üzerinde kaymasına yardımcı olmak için bir tür taşıyıcı yağ içerir. Bu tarif, inanılmaz cilt faydaları için hindistan cevizi yağı ve hala nemlendirirken tonlamak için daha hafif tatlı badem yağı kullanır. Ayrıca, gerçekten hepsi bir arada bir fırçalama için cildi nemlendirirken temizlemeye yardımcı olmak için az miktarda kastil sabun eklenir.Himalaya tuzu, kaldığım , magnezyum ve demir gibi mineraller ve eser elementler açısından çok zengin olduğu için , saklamak için en iyi deniz tuzudur . Tükendiğinde toksinleri gidermeye, elektrolit ve pH seviyelerini dengelemeye, kemikleri güçlendirmeye ve birkaç şeyi adlandırmak için dolaşımı desteklemeye yardımcı olabilir. Bu ovmada cildinizi tuzun tüm mineralleri ve etki eden elementleri ile beslersiniz .

Neden Greyfurt Esansiyel Yağı?

Greyfurt esansiyel yağı, lenfatik sistemi uyarmaya ve aşırı su ağırlığını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ayrıca dolaşımı artırmaya ve selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Bu çalışma , greyfurt kokusunun bile metabolizmayı artırabileceğini ve kilo kaybını hızlandırabileceğini buldu. Hücreleri serbest radikal hasarından korumaya yardımcı olan limonende de çok yüksektir .

Yatıştırıcı Nane

Sindirim ve temiz nefes almaya yardımcı olmak için daha yaygın olarak kullanılmasına rağmen mentol içeriği ile nane yağı canlandırıcı bir tuz ovma yapar. Nane sizi uyandırmaya yardımcı olur ve enerjiyi artırır. Ayrıca daha temiz bir cilt için yağ üretiminin dengelenmesine yardımcı olabilir. Baş ağrısını hafifletmek için kullanılır.  Çok güçlü bir yağ olduğundan, küçük çocuklarda değil, sadece uygun şekilde seyreltilmiş kullandığınızdan emin olun.

bakım1

 Evde Krem Yapımı için Himalaya Tuzu Ovucu Malzemeleri

1 su bardağı ince öğütülmüş Himalaya tuzu
1 Tane hindistan cevizi yağı
2 Tane tatlı badem yağı
1 Tane kastilya - zeytinyağlı sabunu
20 damla greyfurt esansiyel yağı
2 damla nane esansiyel yağı
Talimatlar

Küçük bir cam kaseye hindistancevizi yağı, uçucu yağlar ve tatlı badem yağı ekleyin. Hepsini bir çatal veya lastik spatula ile ezin.

Kastilya sabunu ve Himalaya tuzunu ekleyin .

Himalaya tuzu fırçalayın 8 oz cam kavanozda saklayın . Kullanmak için, temizlemek ve pul pul dökmek için tüm vücudunuzu ovun, sonra durulayın.

Kullanım İpuçları

Bu ürün yağ ile yapıldığından, zemini kaygan hale getirebileceğinden duşta kullanırken dikkatli olun.
Bazı aromaterapistler greyfurt esansiyel yağının fototoksik olduğunu düşünürler, bu da bırakılırsa güneş hassasiyetine neden olabilir. Ürün yıkandığından endişe olmamalıdır, ancak güneşe karşı hassassanız veya hemen güneşe çıkıyorsanız, dikkatli olun.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon