Fotoğraf Mum Nasıl Yapılır?

kendin yap
Fotoğraf Mum Nasıl Yapılır?

Dijital fotoğraflarınızla neler yapabileceğinizi merak ettiyseniz, Facebook'ta paylaşmanın yanı sıra, fotoğraflarınızı hediyeler olarak paylaşmanın çeşitli harika yolları var. Kendin yap; fotoğraf makinenizde çektiğiniz fotoğraflardan, bir şey için sakladığınız taranmış resimlere, onları fotoğraf mumlarına dönüştürmek, bir aile üyesine verebileceğiniz süper kolay bir hediyedir. Elişi mum modelleri çalışmasıdır.

Malzemeler:Bilgisayar kağıdı
Doku kağıdı
Balmumu kağıdı
Mumlar
Bant
Saç kurutma makinesi
Makas
Dijital fotoğraflar

Nasıl Yapılır?


kendin yap 1Elişi hobi çalışmalarından; dijital dosyanızı mumlu kağıda almanız gerekir. Yazıcıya tek başına koymak çok hassastır, bu nedenle bir parçayı bir bilgisayar kağıdının etrafına sarmanız gerekir. Sadece bir parça kullanarak sıkıca sarmanız gerekecek. Kağıttan mendilleri kağıttan biraz daha büyük olacak şekilde kesmenizi ve yazıcıya yapışmaması için kenarları bantlamanız gerekir.

Böylece zamanınızı ve kağıt mendilinizi boşa harcamazsınız, normal kağıtla birkaç deneme baskısı yapmazsınız ve kağıdın bir yüzünü bir işaretleyiciyle yukarı bakacak şekilde işaretler ve fotoğrafın hangi yüze yazdırıldığını görürsünüz. Şimdi kağıt mendilinin hangi yöne bakması gerektiğini bileceksiniz.

Fotoğraflarınızı bastırmak için ayarladıktan sonra, kağıt mendil üzerine baskı yapacaklar ve bilgisayar kağıdını altında bırakacaklar. Resimleri bilgisayar kağıtlarından kesin ve ayırın.

Fotoğraflarınızdan birini seçin ve mendil kağıdını mum üzerine yerleştirin. Mumun kenarlarına sarılır, ancak arkada veya üstte çakışırsa, kestiğinizden emin olun. Doku kağıdını muma yapıştırmanıza gerek yok.

Fotoğrafınızın yerleştirilmesinden memnun olduğunuzda, bir parça balmumu kağıdını yırtın ve mumunuzun etrafına güvenli bir şekilde sarın. Tüm bu sürecin en önemli kısmı balmumu kağıdınızı balmumu tarafına aşağı koymaktır. Balmumu kağıdındaki balmumu, doku kağıdını eriten ve yakalayan şeydir ve ateş yakmadan yanmasına izin verir.

Kabartma silikon veya saç kurutma makinenizi kullanarak, kağıt üzerindeki balmumunu muma eriteceksiniz.kendin yap 2

Yüksek bir ayar kullanır. Isıyı ileri geri, hatta konturlarla uygulayın. Çok fazla bir şey olmuyor gibi görünmeyecek, ancak bir veya iki dakika sonra kağıdın parlaklığını aldığını görmeye başlayacaksınız ve renk yayılıyor gibi görünecek.

Bunun gerçekleşmeye başladığını gördüğünüzde, mumun farklı bir kısmına geçin. Bir alanı aşırı ısıtmak istemezsiniz. Tüm mum aynı renk değişikliği ve parlaklığı göstermeye başladığında, yavaşça tüm mumun birkaç kez birkaç kez verin.

Yeterince ısı uygulanır, sıkbalmumu kağıdının bir köşesini yavaşça soyun. Kağıt mendil yok olacak. Kağıttan gelen mum muma erimiş olacak ve fotoğrafınız mum üzerinde kalacak.

kendin yap 3

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon