Akne Lekeleri için 10 Kesin Çözüm

bakım
Akne Lekeleri için 10 Kesin Çözüm

''Önleme'' Tedaviden Daha İyidir ” ve siz de sürekli duyuyor olabilirsiniz ama hayatınızda ne kadar ciddiye alıyorsunuz? Belirli bir koşul almam gerekiyorsa, örneğin “ akne ”gibi cilt bakım sorunlarında bunu önlemek için bir şeyler yapıyor musunuz? Sebep ne olursa olsun, sağlığımıza özen göstermek bizim sorumluluğumuzdur. Bu faktörü göz önünde bulundurarak, bugün size sivilce izlerini önlemenin 10 kesin çözümü yazılacaktır. Güzellik ve cilt bakımı için öncelikle sağlıklı bir cilt gereklidir.

Akne izlerini yok etmek için 10 kesin çözüm

Sivilcenizi tedavi etmek için birçok ev ilaçları var. Akne izlerinin ortaya çıkmasını önlemek için yapmanız gereken birkaç şey var.


Akne  diyetinizde çok fazla süt veya şeker kadar basit olmasa da, her ikisinin de önemli bir etkisi vardır. Beslenme yetersizliğinin yanı sıra aşırılıklar sivilceyi daha da kötüleştirebilir.

Akne İzlerini Tamamen Önlemenin 10 İnanılmaz Yolu

1. Sağlıklı Bir Diyet Yapılır:

Yağlı gıdalar, bu yiyecekler hiçbir şekilde size yardımcı olmayacak. Sadece içten değil dıştan da etkilenir (ki bunları sık sık sivilce şeklinde olur). Mantra her zaman aynıdır: “ Sağlıklı bir cilt için sağlıklı beslen ”.

2. Yara izlerini güneş ışığına maruz bırakmayın

Bir insan bedeni otomatik izleri dikkat çekmek için bir şekilde dizayn edilmiştir. Zaman geçtikçe izler daha hafifleşir. Ancak, onları güneş ışınlarına maruz bırakıyorsanız, iyileşme süreci büyük ölçüde yavaşlar ve izler koyulaşmaya devam eder . Bu nedenle, güneş ışığından kaçının. Güneş ışığına çıkmanız sizin için önemliyse, cildinizi korumak için yüksek kaliteli bir güneş koruyucu kullanmayı unutmayın . Ayrıca, kendinizi tam kollu kıyafetler, şemsiye, şapka veya ne gerekiyorsa ile örtün.

3. Sivilce - Akneleri sıkmayın: 

Akne izlerini nasıl temizleyeceğinizi bilmekte ciddiyseniz, o zaman bunu bilin - asla dürtmeyin. Onları tırmalamak, ovalamak veya sıkmak için ciddi bir dürtü yaşayacağınızı biliyorum ama ne kadar keman olursa, o kadar kötüleşir. Sivilceleri giderecek bir şey yapıyor olsanız bile, temiz ve yumuşak ellerle yapın. Ne zaman sivilce bulursanız, cildinizde (yüzünüzde) yoğun bir iltihap var ve kollajen kaybı göreceksiniz. Kolajen, cildinize% 100 esneklik veren bir protein lifidir. Şimdi, sivilcenizi sıktığınızda veya topladığınızda iltihaplanma ve yaralanmalara neden olur. İrin ve bakterilerin cildin derinliklerine nüfuz etmesini sağlar. Böylece daha derin izlere neden olur.

4. Sıkça Yüzünüzü Yıkamadan Kaçının

Yüzünüzü normalde olmanız gerekenden daha sık veya daha fazla yıkıyorsanız, cildinize derinden zarar verirsiniz. Yüzünüzü günde 2 kez yıkayın . Sabah uyandıktan sonra bir, yatmadan önce iki tane. Ve ne tür bir sabunu yıkamak için kullandığınıza dikkat etmek de aynı derecede önemlidir. Hafif mi, sert mi? Kimyasallarla dolu mu yoksa doğal mı? Bu küçük şeylerin cildinizin görünüşü üzerinde büyük bir etkisi var. Aşındırıcı sabunlar, büzücü maddeler, zararlı peeling maddeleri ve sert temizlik granülleri kullanmaktan kaçının. Bunun yerine, parmaklarınızı ve yumuşak lifinizi kullanın. Aşırı ovalama ve yıkama daha fazla cilt iltihabına neden olabilir, bu nedenle sivilcenizi ve yara izlerinizi daha da kötüleştirir.

5. Skar İzine Eğilip Çekilmediğini Öğrenin

Skarlama eğilimi kişiden kişiye değişir. Cildinizde iz bırakmaya son derece yatkın biri iseniz, hemen bir doktora görünün ve tedavi seçenekleri hakkında konuşun. Bir sağlık uzmanı, size doğru tedavi planında yardımcı olabilecek tek kişidir. Akne izlerini önlemenin yollarındandır. 

6. Yağ Bazlı Cilt Bakım Ürünlerini dikkatli kullanın:

Güzellik ve cilt bakım ürünleri özellikle yüz bakımı için kullanılan maskeleri çok kullanıyorsanız azaltın. Fondötenler, allık ve makyaj ve makyaj katları sivilcelerinizi daha da kötüleştirebilir. Banyodan sonra hafif nemlendirici kullanın.

7. Sırtınızdaki Basıncı Ortadan Kaldırma

Spor malzemeleri veya omuz pedleri takan sırt çantaları sırtınızı kolayca ağrıtır. Mümkünse, onları giymemeye çalışın. Ancak, kullanılması gerekli ise; altında pamuklu bir tee kullanmayı düşünün. İster inanın ister inanmayın, uzun süredir sürtünme ve sırtınızdaki bu şeylerden gelen baskı genellikle “Akne Mekaniği” olarak adlandırılan sivilceyi kolayca tetikler.

8. Bazı İlaçlardan Kaçının

Birkaç ilaç, androjenler ve lityum dahil bile sivilce riskini artırabilir. Bu tür ilaçlar alıyorsanız, doktorunuzla bu konuda konuşmanız şiddetle tavsiye edilir.


9. Akne için doğal tedaviler:

Sivilceyi önlemenin en iyi yollarından biri, göründüğünde derhal tedavi etmektir. Bu onların şiddetlenmelerini önleyecektir. Sivilcelerinin kendi başlarına gidip gitmediğini görmek için asla beklemeyin. Size yardımcı olacak birçok doğal maske çözümleri var. 


10. Bolca Su İçmek

Vücuttaki su kaybı sivilcelerin ve yara izlerinin ortaya çıkmasının bir başka nedenidir. Cildinizin sağlıklı ve temiz kalması için yeterli miktarda suya ihtiyacı vardır. Bu yüzden bol su için. Gazlı ve yapay içeceklerden kaçının.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon