Ev Yapımı 12 Bahçe Dekorasyon Fikirleri

kendin yap
Ev Yapımı 12 Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçeleriniz yaratacılığınızı göstereceğiniz yerlerdir. Dış hava koşullarına uzun süre dayanamayacak pahalı eşyalar, ürünler almak yerine, ev yapımı eski araç ve gereçlerden bahçe dekorasyon ürünleri yapılır. Bunlara 12 değişik kendin yap bahçe dekorasyon eşyaları örnek yazılmıştır.

1- Eski Kürek ve Makaslarla Bahçe Kapısı Yapımı: Artık çalışmayan eski kürek ve bahçe makaslarından geri dönüşüm projelerinden bahçe kapısı yapılır.kendin yap 1


2- Dekoratif Kanca Bahçe Duvar Süslemesi Yapımı: Kullanılmayan eski makaslar, budama makasları, araç ve gereçleri askılık şeklinde duvarlara asılarak değişik bir süsleme dekorasyon fikri yapılır.

kendin yap 2

3- Bahçeler için Mini Çeşme Yapımı: Galvanizli sulama hiçbir zaman bahçe çeşme sulama gibi olmaz. Bunu yapmak için genellikle bahçede bir havuz olmalı ve buna monte edilmiş elektrikli pompa gereklidir. Su teneke kutu içindeki hortumdan pompalanır. Daha sonra oluktan dışarı akar. Musluğun sonundaki kapak; daha iyi çeşme efekti yaratarak su akışını damlacıklara böler. Çeşmeyi açıp kapatmak için uzaktan kumanda kullanmak daha uygundur. Kışın pompayı sudan çıkartılmalı, kuru bir yerde saklamalıdır.

kendin yap 3

4- Ev yapımı Bahçe mozaik süsleme fikirleri: Evlerinizdeki eski seramik, porselen tabakları atmayın. Bunlardan bahçe dekorasyon için mozaik süslemeler yapılır. Altlarına konulacak toprak ile tabaklar yükseltilir. Tabakları eski bir beze sararak, kırılır. Küçük parçalar oluşur. Bu proje için hazır beton döküm taşlar kullanılır. Taşlar en az 4 cm kalınlığında olmalıdır. Aksi takdirde çabuk kırılır. Kırılan seramik taşlar bu harçlara yerleştirilir, kurutulur.

kendin yap 4

5- Çimle süslemeli bahçe yol yapımı: Kendin yapkaldırım taşları veya basamak taşlarının arasına ekilecek çimler ile bahçe yolu yeşillendirilir.

kendin yap 5

6- Yakacak odun depolama fikri: Bahçenizde şömine veya kamp ateşi yakmak için bir odun depolama yeri ayarlayın. Bunun için yarı dairesel pergola şeklinde yapılacak olan tahtadan çit odunların dağınık şekilde durmasını engeller.

kendin yap 6

7- Bitki ekimi için Resim tablo çerçeve yapımı: Sempervium olan resim çerçeve saksı veya bitkileri dik şekilde yetiştirme şeklidir. Dikey yüzeyde sorunsuz yetişen az su isteyen bitkiler için uygundur. Bir resim çerçevesinin camını çıkartın. Çerçevenin arka kısmının büyüklüğüne uyacak şekilde tel çerçeve kesin ve bunu tabloya çivi ile çakılır. Toprak yerleştirilir. Kaktüs, etli teranyum bitkilerinden ekilir.. Duvara asılır.

kendin yap 7

8- Atık Malzemelerden Dekoratif Bahçe kenar süsleme yapımı: Şam şişe tabanlarından yapılacak olan kenar süslemeler, çiçeklerin etrafına, çimlerin kenarlarına süsleme olur. Cam şişeleri kesminin kolay bir yolu vardır. Kalın bir ip veya halat alın, yanıcı sıvı alkol veya asetona batırın, kordonu kırmak istediğiniz camın bölümüne sarın. İpliği yakın, şişeyi yavşça döndürmeye başlayın. Böylece iplik tüm şişenin etrafında yanar. İyice yanmasını bekledikten sonra, şişeyi buzlu suya batırın, kırlmak istenen bölüm kırılır. Bunları kenarlara topraklara yerleştirin.

kendin yap 8

9- El arabasından Çiçeklik yapımı: Kullanılmayan eski inşaat el arabalarına toprak eklenir. Çiçekli bitkiler ekilir.

kendin yap 9

10 - Seramik Kapı Topuzları ile Bahçe Süsleme Dekorasyon Yapımı: Kapı tokmaklarını bakır borulara sabitleyin. Bunları bitkilerin aralarına yerleştirin.

kendin yap 10

11- Dikey, askılı saksı yapımı: Bahçe dekorasyonu çalışmalarında alanları değerlendirmede; ağaçlara takılacak olan dikey askı süslemelerde yapılır.

kendin yap 11

12- Sıradışı bahçe saksı süslemeleri: Değişik bir bahçe dekorasyon çalışmasıdır. Çiçekli saksıları, ağaçların dallarına takılması ile süsleme yapılır.

kendin yap 12
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon