Tişörtlere Saçaklı Süsleme Yapımı

moda
Tişörtlere - Giysilere Saçaklı Süsleme Modeli Yapımı

Değişik bir giysi süsleme yapımı yazılacaktır. Askılı iki tane aynı model ve renkte tişört alınır. Bir tanesi resimlerde gösterilen şekilde kesilerek saçak yapılır.

Bu elişi süslemeler çeşidinden saçaklı olarak diğer bluza makine dikiş ile dikilir. Görüntü, bluzun kendinden saçaklı olduğu izlenimini oluşturur.

Moda tasarım çalışmalarından tişörtlere saçaklı süsleme nasıl yapılır, adım adım anlatılmıştır.1. 2 aynı renk tişört (ya da zıt bir saçak istiyorsanız iki farklı renge ihtiyacınız olacak.) Ayrıca makas, dikiş makinesi (veya eşleşen iplikli bir iğne) ve midilli boncuklarına ihtiyacınız olacak.

moda 1


2. Tişört üstlerinden birini alın ve parçalayın. Her iki taraftaki dikişleri ve kayışları da kesin. Bir arka parça ve bir ön parça oluşturur. Bu ders için sadece ön parçaya ihtiyacınız olacak.
3. Ön parçanızdan uzun bir önlük şeklinde kesin. Saçakların bitiş şekli bu ilk şeklin ne olduğuna bağlı olacaktır.

moda 2

4. Makasla saçakları dikey olarak kesin, boyun çizgisini kesmemeye dikkat edin.

5. Saçak önlüğünüz şimdi tamamlanmıştır. Çoğu durumda, üzerinde kıvrılmak için her saçaktan hafifçe çekmeniz gerekir.

6. Önlüğünüzü her iki sağ tarafı yukarı bakacak şekilde iki boyun çizgisini tam olarak sıraya koyarak diğer tişörtün üst kısmının ön tarafına sabitleyin.

7. Elinizi dikin ya da dikiş makinenizi kullanın. Bir zikzak veya streç dikiş yapın.

8. İsterseniz bu noktada bitirilebilir ve boncukla takma elişi hobi çalışmasına başlarsınız.

9. Her saçağa boncuk eklemek için, saçak ucunu boncuktan daha kolay geçecek şekilde çevirin. Altın rengi midilli boncukları takılmıştır. Boncukları yeterince büyük delikli olanlardan satın alın.

10.  15 dakikadan daha az bir sürede yeni bir üstgiysi hazırlandı. Dilediğiniz kadar boncuk sırası ekleyin ve bunların düşmesinden endişeleniyorsanız, sabitlemek için her bir tanenin altına bir düğüm atın.


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon