Yeni Başlayanlar için Tığ işi Atkı Modeli

Örgü Modelleri
Yeni Başlayanlar için Tığ işi Örgü Bayan Atkı Modeli Yapımı

Bayan örgülerden aksesuar çeşitleri ile ilgili tığ işi atkı modeli yapımı yazılacaktır. Yeni başlayanlar için kolaylıkla örgü yapılacak olan kroşe desenli atkı yapımı adım adım açıklamalı yazılacaktır.

Mevsimlik, baharlık canlı renklerde atkı işlemesi için 2 numara tığ kanca kullanılır. Örme eşarplar her zaman trendde, özellikle soğuğun başlamasıyla birlikte. Herkes güzel ve şık bir fular olmak istiyor. Bugün tüm durumlar için örgü atkılarının çeşitli şemalarını ve açıklamaları anlatılacaktır.



Yeni başlayanlar için tığ işi atkı nasıl örülür?

Ajur eşarp herhangi bir elbise dolabı için küçük bir trenddir. Konuda, yeni başlayanlar için bir ajur atkı yapmak için 200 gram bobin iplik, 2 numara tığ kanca gerekldir. Her bir resimde örgü aksesuarlarından atkı işlemesi gösterilmiştir. En 18 cm, uzunluk 1.70 cm dir.

Yapımı:


Örgü Modelleri 1

73 zincir atımı ile başlanır.

İkinci satır; tığ kancaya ip alınır, kancada 2 ip olur. Zincir kordonda 1,2,3 zincir sayılır, 4. zincire bat - çık yapılır, üçlü trabzan - kroşe desen yapılır. Bu şekilde diğer adı file örgü veya kroşe ile tur tamamlanır.

Örgü Modelleri 2

Üçüncü satır: 5 zincir çekilir, 8. sıradaki zincir bat - çık yapılır. Böylelikle uzun zincir dilimli tur tamamlanır.

Dördüncü sıra: Bir önceki satırdaki uzun zincirlerin üzeri tığ kancadan ip almadan sık iğne şeklinde doldurulur.

Örgü Modelleri 3

Beşinci sıra: Üçüncü tur aynı şekilde örülür.

Altıncı satır: Beşinci turdaki zincirler üçlü trabzan ile kroşe tekniğinde doldurulur. Satır sonuna kadar bu şekilde devam edilir.

Örgü Modelleri 4



Yedinci satır: Tekrar ikinci satırdaki işleme tekrar edilir. Böylelikle elişi örgü işleri atkının en 18 cm ölçüde olacaktır. İsteğe göre bunu bir tur daha işleme yapılarak genişletilir. Son turda zincirler kesilir. Örgü bayan atkı modeli yapımı tamamlanır.

Örgü Modelleri 5




Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon