Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı

bakım
Yaz Mevsiminde Cilt Bakım Önerileri

Yazın sıcak havalar cildimizin ciddi zorluklarla karşı karşıya kalmasına neden olur. Bu sezonda dikkat etmesi gereken birçok cilt bakım detayı vardır. Yanlış cilt bakımı yönteminin cildinize zarar verebileceğini unutmayın. Doğal güzellik sırları konusunda size cilt bakımının yaz aylarında nelere dikkat etmesi gerektiği, hangi eylemlerin ve alışkanlıkların tabu olduğu, kesinlikle yapılamadığı konulardan bahsedeceğim.

Genel olarak yağ emen kâğıtları  kullanmaktan kaçının

Yaz aylarında, özellikle yüzün T bölgesinde, yağ almak kolaydır. Birçok kişi yüzündeki yağı emmeye alışkın, yüze kuruyan kuru bir yüz veren yağ emici yüz dokusuyla. Bu tür bir uygulama kesinlikle yanlıştır, yağ emme sıklığı arttıkça, yağ boşalma sıklığı artar, cildin kolayca yağ salgılanmasına neden olan atalet nedeniyle yüz yağlanır. Yağ emiliminden sonra yüzünüzü zamanında yıkayın.


Çok fazla günlük yıkama yapmaktan kaçının

Yüzünüzü sabah ve akşam yıkamak genellikle yeterlidir. Yüzünüzdeki yağ nedeniyle yüzünüzü çok fazla yıkamayın. Yüzünüzü çok sık yıkamak, yüzün kurumasını ve kurumasını sağlayabilir. Yüzdeki su ve yağ dengesi cilt sağlığının bir göstergesidir.Bu gösterge kaybedilirse cilt sorunlu olacaktır.

Parfüm kullanmaktan kaçının

Bayanlar; sık ​​terleme ve vücut kokusundan dolayı vücutlarına bir miktar parfüm püskürteceklerinden korkarlar, parfümün giysilere veya boynun arkasına, kulakların arkasına, dirseklerin içine, bileklere ve eteklere püskürtülmesini öneririm. Dizin içine püskürtün, ancak çıplak cildin üzerine püskürtmeyin, çünkü güneş ışığı altında, parfüm kimyasal olarak değişecektir, bu da cildi uyaracak ve cildi kaşıntılı ve kırmızı hale getirecektir.

Islak mendillerin sık kullanılmasından kaçının


Bayanlar terlemeye yatkındır, bu nedenle ıslak mendiller, kızların sık sık hazırladıkları bir üründür ve ıslak mendille, hijyenik ve canlandırıcı olan terli hissederler. Bununla birlikte, cildiniz hassassa, rasgele kullanmamalısınız, ayrıca, ıslak mendillerin sık kullanılması yüzeyin cilt çevresini değiştirecek ve cilt yüzeyinde su ve yağ dengesizliğine neden olacaktır. Cildin sağlığına elverişli değildir. Bu nedenle, ıslak mendiller yalnızca acil bir geçici temizlik işlemi olarak kullanılabilir, temizlik için sabun ve su kullanmak en iyisidir.

Çok fazla güneş koruyucu krem uygulamaktan kaçının
Yaz güneşi çok güçlü, bu yüzden birçok insan ultraviyole ve parlamayı engellemek için güneş kremi uygulamayı tercih ediyor. Yüze (göz çevresi hariç) ince bir güneş koruyucu uygulamak yeterlidir.Her iki veya üç saatte bir tekrarlamaya dikkat edin Her seferinde çok kalın uygulamanıza gerek yoktur. Aksi takdirde, cilt nefes almayacak, gözenekler tıkanacak ve yağ çeşitli akne akne üretmek için çok fazla birikecektir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon