Yağlı Cilt Bakımı

bakım
Yağlı Cilt Bakımı için 6 Öneri

Yağlı cilde sahip olanlar daha sık sıkıntı yaşarlar ve yüzleri genellikle parlaktır, bu makalede yağlı cilde bakım yapmanın 6 yolunu öğreneceksiniz. Yağ üretmek için aşırı aktiviteye sahip yağ cildi insanlar için zorlaştırır. Yağlı cilde sahip olanlar daha sık kaynaklanır ve yüzleri genellikle parlaktır. Küçük bir kirlilik ve toz cildine kolayca zarar verebilir. Bu yazıda, yağlı cilt bakımı için altı strateji hakkında bilgi edineceksiniz.Toksik olmayan bir deterjan  kullanın: Cilt yağını kontrol etmenin güvenli yollarından biri durulamak ve temiz tutmaktır. Yüzün günde iki veya üç kez yıkanması, aşırı yağların giderilmesi ve cilt gözeneklerinin kapanmasının önlenmesi için önemlidir. Yağlı ciltler için sabun olmayan deterjanlar kullanılmalıdır.

Haftada bir veya iki kez yüz maskesi kullanın: Bu yağlı cilt bakımı için önemli bir nokta. Cildinizdeki aşırı yağ kolayca yanıklara, ölü cilde veya siyah noktalara neden olabilir. Cildi derinleştirmek ve siyah noktaları yok etmek için yüz maskesi kullanın.

Yüzünüzü bir fırça maskesiyle yıkadıktan sonra, cildi temizlemek ve onarmak için yumuşak maskeler kullanın. Meyve maskeleri de bunun için iyi bir seçenektir.

Her gün alkolsüz bir toner kullanın:
Günlük toner kullanımı cildin fazla yağını ortadan kaldırabilir ve kirletebilir. Cilt bakımınız için alkolsüz bir toneriniz olsun.

Yağlı Cilt bakımı için nemlendiricini kullanın: Çoğu insanın hayal gücünün aksine, yağlı cildin de uygun bir nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Ciltteki tüm yağları almak, daha fazla yağ üretmesini sağlar. Bunu önlemek için, yağsız bir yağsız nemlendirici kullanın.

Her zaman güneş kremi kullanın: Yağlı yüz dokusu, cila, pire kırışıklığı ve yüz kırışıklıkları olduğu için güneş kremi kullanmayı bırakmamalıdır. Her gün bir güneş koruyucu kullanın ve her 4 saatte bir yenileyin.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon