Tığ işi Örgü Renkli Atkı Modeli

örgü
Örgü Renkli Bayan Atkı Modeli Yapımı, Resimli Anlatımlı

Örgü atkı modelleri çalışmalarından tığ işi renkli bayan atkı yapımı yazılacaltır. 5 numara tığ kanca ile işlenir. Elişi örgü işleri modellerinden işlemesi çok kolay atkı modeli; başlangıç 5 zincirile yapılır. Tığ kancaya 2 defa ip alınır, 4 lü trabzan tekniğinde zincir boyları yüksek olacak şekilde yapılır. Her satır 5 taneli 4 lü trabzanlardan örülür. Başka örgü yapımlarında olduğu gibi en genişliğinde zincir çekimleri ile işlenmez. Motif sayısınd göre örülür.

  Renkli atkı yapımından dolayı bir boy uzunluk bir renk iplikle yapılır. Örneğin örgü bayan atkı modelleri işlemesinden bu elişi çalışma için 1 metre uzunlukta atkı işlenirse, bu uzunlukta motif örülür. İkinci satır, başka renkte yün iplikle aynı motif yapılır. Bir sıra motif işlemesi bitirildikten sonra ara kenar ipliklerle farklı renklerde olacak, 3 zincir çekilir, bat çık yapılır, 3 zincir bat- çık şeklinde örülen uzun motiflerin etrafı işlenir. Çizgi görevi gören zincir çekimleri ile şerit motifler birleştirilir. Değişik tığ işi örgü renkli atkı modeli yapılır.örgü 1

Burada farklı yapım şekli tığ işi örgü atkıyı enlemesine değil, boylamasına uzun olarak örülmesidir. Tercihe göre atkı modeli bitirildikten sonra süslemek için püsküller de yapılır. Bayan örgüleri çeşitlerinden tığ işi örgü atkı modeli yapımı yazılmıştır.

örgü 2Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon