Tığ işi Örgü Ajurlu Kazak Yapımı

örgü
Tığ işi Örgü Ajurlu Bayan Kazak Modeli Yapımı, Resimli Anlatımlı

Bayan örgülerden çiçeki ajur desenli tığ işi örgü bayan kazak yapımı yazılacaktır. Adım adım işlemesi, resimli anlatımlı olarak kolaylıkla işlersiniz. 2,5 numara tığ kanca ile örülür.

Yıldız desen tekniğinden yapılır. Fakat bu yıldız tekniğini ajur ve kroşelerden sıralı olarak işleme ile hazırlanır. Örgü kazak modeli bitmiş ölçüsü 70 cm dir.

1. satır: İki ayrı parça şeklinde örgü yapılacağından dolayı ön ve arka parçalar için ayrı olarak SM bedenler için 136 zincir ile başlanır. Eğer büyük beden veya küçük beden işleme yapılacaksa 4 der zincir sayısında artırma ya da eksiltme yapılır.

2. sıra: 5 tane 3 lü trabzan -kroşe desen örülür. Satır sonuna kadar devam edilir.
örgü 1

3. sıra: Yıldız deseni oluşturmak için 3 zincir çekilir, bat çık 3 zincir, 8 tane 3 lü trabzan yapılır. 3 zincir, bat - çık 3 zincir (2 file zincir), 8 li trabzan şeklinde tur bitirilir.

4. satır: 3. satırdaki iki file örgü boşluklara 8 kroşe yapılır. Sonrasında 3 zincir, bat - çık, 3 zincir file, 8 trabzan -kroşe olarak sonlandırılır.

5. sıra:
İkinci satırdaki ajur desen satır sonuna kadar işlenir.

6. sıra: 3 ve 4. satır aynı şekilde örülür.

 örgü2

7. tur: 5 li ajur.

48 cm yukarıda yazılı şekilde örülür. Sonrasında 22 cm kolun bir yanının genişliğidir. Omuz genişliği 7,5 cm dir. Yaka ve kol kesimleri yapılmayacaktır. Kollar omuza takılmalı yerden ajur desen olarak bluz gövdesi yapımı gibi örülmeye başlanır. Sonrasında dökümlü uzun manşet kısımları için zincir eksiltme yapılarak sık iğne ikili trabzan tekniğinde işlenir, bitirilir. Elişi örgü işleri kolları dökümlü, uzun manşetli, tığ işi ajur örgü bayan kazak modeli yapımı tamamlanır.

örgü 3

örgü 4


örgü 5Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon