Tığ işi Motifli Bluz Örgüsü

örgü modelleri
Tığ işi Örgü Motifli Bayan Bluz Kazak Modeli Yapımı

Bayan örgülerden kolaylıkla işlenecek olan örgü bluz modeli yazılacakıtır. Tığ işi kare motiflerden yapılır. Farklı iki desende örgü işlenen kare motifler, tığ işi zincir çekme örgüsü ile birleştirilir. Ortaya iki ayrı şekilde örneklerden yapılan dama desenli bluz çıkar. Gerekli malzemeler: 4 numara tığ kanca, gri renkte mevsimlik orlon bluz örme ipliği kullanılır.

Tığ işi kare motiflerin yapımına sihirli halka yuvarlak örnek yapımı ile başlanır. 8 zincir çekilir, birleştirilir. Üzerine ikinci satırdan itibaran üçlü trabzan - kroşe tekniği ile işlenir. Beş turdan sonra file ve ajur desenler yapılır. Bu şekilde kare motifler işlenir. Ön parça en 3 kare motif, arka parça en 3 motiften oluşur. Örgü bayan bluzun uzunluğu; ön 4 kare motif, arka parça 4 tığ işi kare motiften yapılır. Kolların uzunluğu 3 kare motif, genişlik 2 tığ işi kare motifli işleme yapılarak hazırlanır. Örgü bluz örgüsü toplamda; 36 tığ işi kare motif işlemesinden oluşur.örgü bluz modelleri 1
Örgü modeller resimde gösterilen şekilde zincir çekimleri ile birleştirilir. Kolaylıkla örülen bluz tamamlanır. Elişi örgü işleri işleme moda tasarımlarından mevsimlik bir bayan bluz yazılmıştır. İsteğe göre farklı desenlerde işlenen 2 kare motifi değişik ip renkleri ile de örebilirsiniz. Modelde gri ip kullanılmıştır. Bunun açık pastel tonlarda renkli bluz  ipliklerle de yapılabilir.

örgü bluz modelleri 2

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon