Tığ işi Göbeği Açık Bluz Modeli

örgü

Tığ işi Örgü Göbeği Açık Bluz Modeli Yapımı, Resimli Anlatımlı Video

Yazlık, son moda bir örgü işleme bluz modeli yapımı yazılacaktır. Genç kızlar ve bayanlar için yapımı kolay, kelebek desen elişi süslemeli bluzdur. Elişi örgü işleri askılı bluz için 130 gram Alize mevsimlik orlon çeşidinden yumak, 3 numara tığ kanca gerekli malzemelerdir.

Örgü askılı göbeği açık bluz yapımında kullanılan desenler; kroşe, puf dikiş, nokta tekniğidir. Yazın şort, kot pantolanla giyilir. Askılı bluz yapımına 108 zincir ile başlanır. Elişi bluz modelleri konusundan bu bluzun ölçüleri; 40x37 cm dir.örgü1

1. sıra: 108 zincir ile başlanır.

2. ve 20. sıra: İkili trabzan tekniğinde işlenir.

21. sıra: Tığ kancaya alınan ipler 2 dolama sayısında zincirlerden geçirilerek örülür. Ön parçada 45. zincire kadar bu şekilde yapılır. 45. zincirde 3 lü trabzan örülür. Sonrasında sıra sonuna kadar kancaya 2 li ip dolama yapılır, örülür.

22. sıra: Bir önceki sırada ortadan başlanılan kroşe zincir bu turda üç tane olarak yapılır. Diğer kalan zincirler ikili dolama şeklinde zincir işlenir.

örgü2

Her satırda orta zincir sayısı ikişerli artıma kroşe işleme yapılır. Baş ve sonlardaki zincirler, tığ kancaya 2 defa ip alınması ile örülür. Tığ işi kelebek desen yapımı ve bluz modelinin işlemesi videoda gösterilmiştir. İsteğe göre bluzun iç kısmına penye veya pamuklu astar dikiş yapılır. Örgü bluz modelleri kategorisinden göbeği açık bluz modeli yapımı anlatımlı olarak yazılmıştır.

Video 

  kaynak: burada 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon