Teraryum Bahçe Yapımı

hobi
Dekorasyon için Teraryum Bahçe Modeli Yapımı

Çarpıcı bir dekorasyon olarak ikiye katlanan kolay bir iç bahçe inşa etmek için basit talimatları kullanın. Bu güzel teraryumun yapımından sizde eviniz için hazırlayın. Böylece sulu meyveleriniz gelişsin.

Teraryum bahçe görünüşünü çok güzel ve şirindir. Tüm bu unsurları küçük cam kürenin içinde nasıl canlı tutacağınızdan emin değil misiniz? Endişe etmeyin.

İç mekan bitkilerinizi canlı tutacak bir teraryum yapmanıza yardımcı olacak en üst düzey rehberlik yazımı okuyun. Bitki yetiştirme hobi çalışmalarından teraryum yapımıdır.Neye İhtiyacınız Var:

Kum
Kayalar
Kir
yosun
etli bitki Sukulent kaktüs cincinden bir bitkidir.
Küçük çiçekler
Teraryum

hobi 1

1. Adım: Kum ve Kayaçlar Ekleyin

Bir teraryum normal bir bahçe kabına benzemediğinden, fazla suyu boşaltmaya yardımcı olacak delikleri yoktur. Tabana bir kum tabakası ve ardından iyi bir çakıl taş katmanı eklemek, sulu meyvelerin köklerini dipteki fazla sudan yeterince uzakta tutar, böylece doygunlaşmayacak veya çürümeye başlamayacaklardır. Bu, sulu meyvelerin ihtiyaç duydukları nemi emmelerini ve sıvının geri kalanının kuma doğru süzülmesini sağlar.

Adım 2: Toprak Ekleyin

Teraryumunuz için bir çeşit saksı toprağı seçmek, eklemeyi planladığınız etli türlere bağlı olacaktır. Çöl kaktüsleri gibi bitkiler, kuru iklim bitkileri için özel olarak işaretlenmiş toprağı gerektirirken, daha fazla neme ihtiyaç duyan bitkiler, bahçede kullandığınız aynı saksı toprağında iyi olacaktır. Bitki satın alırken toprak gereksinimlerini kontrol etmek iyi bir fikirdir. Etli meyveler şovun yıldızı olduğundan, onları güzel görünmeye devam etmek isteyeceksiniz.

Adım 3: Moss ve Sulu Meyveler ekleyin

Sfagnum veya normal yosunları (veya her ikisini de.) Suya batırın ve kirin üzerine eklemeden önce neredeyse kuru olarak sıkın. Bu, sulu meyve etrafındaki nemi koruyacak, her sıkıştığınızda onları taze tutacak. Sulu meyveleri ekleyerek, yosun ve kirin arasına sokun. Teraryumun dolgun görünmesini sağlamak için yeteri kadar etli ekleyin, ancak bitkiler çok kalabalık olacak kadar fazla değil - mutlu bitkiler en güzel görünecektir.

hobi 2

Adım 4: Dokunuşları Sonlandırma

Bir renk patlaması için birkaç çiçek açar. Çiçeklerin toprağa yapışabilecek bir kök sistemine sahip olmayacağından, bu meyvelerin etkenlerinden daha sık değiştirilmesi gerekir. Succulents çok fazla güneşe ihtiyaç duymaz, bu nedenle teraryumunuzu dolaylı güneş ışığını alan bir yerde görüntüleyin - kızartmak istemezsiniz! Succulents'ınıza, birkaç günde bir suyla dolu bir sprey şişesinden hafif bir spritz verin, bu da succulents'in nasıl tepki gösterdiğine bağlı olarak sulama programınızı düzenler.
İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon