Teneke Kutulardan Asma Saksı Yapımı
kendin yap
Teneke Kutulardan Asma Saksı Modeli Yapımı
Asma saksılar, çiçekler; iç ve dış mekanlarda yaz veya kış mevsimlerinde kullanılır. Balkon, teras, verenda gibi yerlerde asmalı çiçek saksı, sepetler vardır. Geri dönüşüm projeleri dekorasyon için teneke kutulardan asma saksı modeli yapımı yazılacaktır.

Gerekli Malzemeler:
Boş teneke kutular (konserve kutuları)
Fırça
Desenli kaplama kağıt
Matkap
Makas
İplik
Anahtarlıklar
Toprak
Etli veya diğer küçük bitkiler


Saksı Yapımı:

Kendin yap Üç teneke kutu toplayın - aynı boyutta üç tane kullandık, ancak isterseniz karıştırıp eşleştirebilirsiniz! Ayrıca keskin kenarları bırakmayan bir konserve açacağı kullanmak istiyoruz ve bunu da şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu kutu açıcılardan birine sahip değilseniz, keskin kenarı bant veya benzeri ile kaplayabilirsiniz. Kutularınızı boşalttıktan, durulayıp kuruduktan sonra, her kabın çevresine uyacak şekilde desenli bir kağıt parçası kesin. Gerekenden biraz daha büyük kesmeyi seviyoruz, böylece kendi üzerine çakışıyor ve kenar, kutunun alt kenarının hemen altında asılı duruyor.
kendin yap 1

Boş kutunun dış kısmına ince bir kat Mod Podge uygulayın ve kağıdı üste yerleştirin. Kenarları kutunun üst kısmı boyunca hizalayabilirsiniz, böylece fazlalık, yukarıda gösterildiği gibi alttan sarkacaktır. Yapıştırmak ve kabarcıkları yumuşatmak için kağıdı bastırın. Kağıdı kapatmak için üste bir kat yapışştırıcı ve fazla kağıtların herhangi birini de katlayarak ile kapatın. Diğer iki kutuya tekrarlayın ve tamamen kuruması için bir kenara koyun. Kuruduktan sonra, tahliye için kutunun altında dikkatlice delik açmak için bir matkap kullanın ve kutunun tepesinde asmak için dört delik açın. Bunu mümkün olduğunca eşit aralıklarla yerleştirmek için ölçebilir veya yaptığımız gibi göz küresi yapabilirsiniz.
kendin yap 2

Her bir delik için bir tane olacak şekilde geçirilen ve bağlanan dört iplik veya ip parçası kesin. İpliği başlamak için uzun süre tutun, daha sonra onları asacağınız alana sığacak şekilde düzeltebilirsiniz. Kutuyu toprakla doldurun - drenajı daha da fazla teşvik etmek için dibe bir kaya veya çakıl tabakası yerleştirmeyi seçebilirsiniz. Topladığınız bitkileri ne kadar iyi saklayabileceğinize dair hızlı bir internet araması size çok yardımcı olacaktır.
kendin yap 3Artık bitkinizi dikkatlice teneke kutuya yerleştirin, fazla kiri temizleyin ve bitkiyi hoş ve rahat bir şekilde yerleştirin. Kalan kutular için tekrarlayın.Yetiştiricilerinizi nereye asacağınıza karar verdikten sonra, tüm iplik ipliklerini toplayın, doğru uzunlukta oluncaya kadar bir arada tutun. Onları bir düğüme bağlayarak anahtarlığı da düğüme geçirin. Fazla ipliği kesin ve duvara çivi veya kanca asın.
kendin yap 4
Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder