Sağlıklı Ruj Kullanımı

makyaj
Sağlıklı Ruj Kullanımı Nasıl Olur?

Makyaj yapımı için kullanılan ürünlerden rujlar önemlidir, kullanırken dikkat edilmesi gereken konular var. Kozmetik satın almayı planlarken, cildin rengine uygun arzu edilen rengi bulmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca, sağlığınız için tehlike oluşturmayacak ve size zarar vermeyecek güvenli ve toksik olmayan bir kozmetik madde arıyorsanız. Toksit içermeyen ürünler aramalısınız. Dudaklara sürülen rujlar dudak bakımında vitamin içerikli, sağlığa zararlı maddeller içermemelidir.

Güzellik konularının kadınlar için vazgeçilmezi olan makyaj yapımında ruj kullanımına diğer makyaj ürünleri gibi dikkat edilmelidir. Bazı rujlarda kanserojen maddeler, tehlikeli madde sürfaktan, vazelin içermektedir.Sağlıklı ruj kullanmada dikkat edilmesi gereken noktalar:

1- Kaliteli ruj kozmetiklerin tanınması kolay değildir, ancak bazı ipuçlarıyla pahalı ürünleri satın alma tuzağına düşme şansınızı azaltabilirsiniz.

makyaj

2- Kozmetik bir ürün alırken dikkat edilmesi gereken çok az şey vardır. Diğer birçok insan gibiyseniz, biraz daha ucuza bir ruj veya gölge alın, bu ucuza, belki de geçmiş tarihleri ​​satın alan bir ürünü veya son kullanım arihinde sona ermeyen bir ürünü bulmak için en iyisidir. Bu nedenle, ürün ambalajına kullanım tarihine göre bakmalısınız.

3- Kurşun içeren rujlar kullanılmamalı: Aldıdığınız rujda bulunan yüksek miktarda kurşun hakkında endişeleriniz varsa, cildinizden veya avucunuzdan biraz tutup, yüzünüze karnınıza iki dakika kadar masaj yapın. Bu süreden sonra, kozmetik ürünün renginin siyah, koyu veya opak hale gelmesi, söz konusu ürünün içindeki standart kurşun maddesinin fazla olduğunu belirtir. Zararlıdır.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon