Sağlığa Zararlı Güzellik Tedavileri

güzellik
Sağlığa Zararlı Güzellik Tedavileri Nelerdir?

Yararsızdan daha fazla güzellik yöntemleri günümüzde cilt bakım adı altında pek çok uygulama var.

Bronzlaşma solaryum yatakları ve bronzlaşma yağları ile bronzlaşma, kirpik ekimi, spreyleri hafifletmek, saçı vurgulamak ve beyazlatıcı diş macunu kullanmak gibi güzellik bakım çeşitleri etkisiz kalması sağlıklı yüz bakımlara zararlı etkilere sahiptir.

Kendini güzelleştirmenin yollarını arıyorsun. Fakat bu yollardan bazılarının vücudunuza bildiğinizden daha fazla zarar verdiğini bilmelisiniz. Yolun güzelliğinin bir kısmını öğreneceksiniz.Kirpik Dikimi: İlk başta, belki de kirpik implantları bir mucize gibi görünüyor. Her gün endişelenmenize gerek kalmadan göz kapaklarınızı düzenli ve uzun tutabilirsiniz. Fakat her şey öyle görünmüyor. Bu kirpikler yarı kalıcı yapıştırıcılar kullanılarak bağlanır. Bunların uzun süre kullanılması, özellikle uygun şekilde takılmadığı takdirde kirpiklerinize zarar verebilir. Ayrıca yapay kirpikler içindeki yapıştırıcılar veya bakteriler nedeniyle gözdeki alerjilere veya enfeksiyonlara daha yatkın hale gelir.

güzellik 1

Bronzlaşma yağları: Yağ sadece cildinize zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda güneş ışığına aşırı derecede maruz kalmak çok fazla hasara neden olabilir. ile Brnzknndh yağlar ve güneş kremi SPF 15'ten az yeteri ışınları önlemek için UV ciltte güneş ve güneş cildinize zarar izin vermeyin. Cildi zararlı güneş ışınlarından korumak, yalnızca sağlığınız için yararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda cildin görünümünde de yardımcı olur. Aslında, birçok kırışıklık ve diğer cilt sorunları, büyük ölçüde, uygun koruma olmadan güneş ışığına aşırı maruz kalmanızdan kaynaklanmaktadır.

güzellik 2

Bronzlaşma solaryumları: Bu solaryum yatakların kolay ve hızlı bronzlaşmasına rağmen, sonraki etkileri kullanıma değmez. Bu yatakları ayda bir kereden fazla kullanan kadınlar, melanom için diğerlerine göre% 50 daha fazla risk altındadır. Melanom en tehlikeli ve ölümcül cilt kanseridir. Bu yatakları kullanmaya başladığınızda ne kadar gençleşirseniz, riskiniz o kadar artar, çünkü bu, UV zararlı UV ışınlarına daha uzun süre maruz kaldığınız anlamına gelir.

güzellik 3

Işığa karşı parlatıcı saç spreyi kullanmak: Bu spreyler saçınıza parlak nokta eklemenin ucuz ve kolay bir yolu olsa da saçınız için tamamen sağlıksız olabilirler. Bu ürünler saçı aydınlatan kimyasal maddelere sahiptir. Bu sprey saçı kurutup zayıflatabilir, böylelikle saçların daha kolay bölünmesi ve dökülmesine neden olabilir. Bu sprey,  saç düzleştirme ürünlerinde yüksek bir sıcaklıkla birleştirilirse, yıkıcı etkileri daha ağır olacaktır. Sprey vücuda daha fazla berraklık getirir. Bu ürün siyah saçlı olanlar için önerilmez.

Dişleri beyazlatmak: Dişlerimiz normalde beyaz değil, çoğumuz beyazlatmak için her şeyi yapmak istiyoruz. Bugünlerde diş beyazlatmak yaygındır ve sağlıksız gibi görünmektedir, ancak zararlı olabileceğini bilmelisiniz. Çoğu diş beyazlatıcıda hidrojen peroksit, diş minesinde değişikliklere neden olur ve onu zayıflatır. Ayrıca diş minesinin hassasiyetini arttırır.

güzellik 4
İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon