Saç Uzatma Yöntemleri

bakım
Saç büyümesini arttırmak için ipuçları

Bazı insanlar saç uzamasına, bazıları ise uzun saçlara sabır ister. Uzun saçlara ve saç büyüme yöntemlerine alakanız var ise bu makaledeki ipuçlarını izleyerek saç büyümenizi hızlandırabilirsiniz. Güzellik denilince akla ilk gelen saçlardır. Bundan dolayı saç bakımına, sağlığına dikkat etmek gerekir. Bu makale yazısı saçların nasıl daha çabuk uzaması hakkında sadece bilgi yazmakla değil, saçları nasıl bakım olması ile de ilgilidir.

Saç uzatma yöntemleri
Saç büyümenizi artırmak isteyen insanlardan biriyseniz, saçınızı büyütmenize yardımcı olacak birkaç ipucu, yöntem yazılmıştır.

Saç büyümesini artırmak için ne kadar sık ​​saçınızı kısaltmanız: Uzun saçlara sahip olmak için nedenlerini birkaç defa kesmelisiniz, ama uzun, ancak sağlıklı saçlar istiyorsanız, bunu yapmanız gerekebilir. Saçınızı traş ederek, aslında zarar görmüş saçları atarsınız, böylece yeni saçların uzaması için alan açılır.

Sarı renk boya saç uzamasında zararlıdır: Sarı renk saç boyaları saçınıza zarar verir, bu yüzden büyümesini de azaltır. Bu nedenle, saçlarınızın daha yüksek oranda büyümesini istiyorsanız, daha az kimyasal kullanın.

Saç büyümesini arttırmak için saçınızın doğal bitkisel yağ kullanmak: Saçınızı yatmadan önce taramaya alışkın olmayabilirsiniz ancak saç sağlığınız için çok faydalıdır. Saçınızı fırçalayın ve yukarıdan aşağı doğru fırçalayın. Bu, saçınızın saçınıza eşit şekilde yayılmasını sağlar. Ek olarak, vücudunuzun dolaşımı da artar ve bu saçlarınızın sağlığını ve büyümelerinin bir sonucu olarak artar.

Saç derinizi temiz tutun: 
Saçına bir ağaç gibi bak. Buna dikkat etmezsen, ağacın iyi büyür mü? Saç büyümesi kökte başlar, bu nedenle kökünü önemsediğinizde, saç büyümenizdeki sonucu görürsünüz.

Sağlıklı saçlarınız olup olmadığını öğrenmek için bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bir saç fırçasını çıkarın ve kalınlığını yukarıdan aşağıya doğru ölçün. Saç kalınlığınız yukarıdan aşağıya aynıysa, sağlıklı saçlara sahip olursunuz, aksi takdirde saçınızın sağlığını düşünmelisiniz.

Saç uzatma yöntemlerinden, sağlıklı besinler yenmelidir: Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak sadece aldığınız maddeye değil, aynı zamanda tükettiğiniz gıdaya da bağlıdır. Saçınızı daha iyi büyütmek için güçlendirmeniz gerekir. Örneğin, balık, baklagiller, fındık ve buğday gibi protein tüketiminizi arttırın. Et yemekten hoşlanmıyorsanız, diyetinize protein yönünden zengin besinler ekleyin. Araştırmalar, beslenmesini önemsemeyan kadınların sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmadığını göstermiştir.

bakım 1

Saçları Saç kurutma makinesi ile kurutmayın: Saçınıza zarar verebileceği sürece saç kurutma makinesi veya saç kurutma makinesi gibi kozmetik ürünleri kullanmayın. Bunu yapma zamanı geldiğinde, kesin, aksi halde saçlarınız ve doğal çıkmaları zarar görür.

Her gün Şampuanla Saçınızı Yıkamayın: Muhtemelen her gün saçınızı şampuanla yıkamamanız gerektiğini söylemiştiniz. Evet, bu kesinlikle doğru. Saçlarınızı haftada 2 veya 3 kez yıkamayı deneyin; bu durumda doğal vücut yağınız saçınıza nüfuz eder ve su pınarı gibi davranır. Ancak her gün saçın yıkanması, saçlarının kurumasını ve kurumasını da etkiler, bu da onların büyümesini olumsuz yönde etkiler.

Saç büyümesini arttırmak için diyetinize vitamin ekleyin: Diyetinizin tamamlanmadığını düşünüyorsanız, takviyeleri kullanın. Örneğin, multivitaminlerin kullanımı sadece cilt için değil saçlarınız ve tırnaklarınız için de faydalıdır. Biotin, C vitamini, B ... gibi vitaminler vücudunuzun sağlığını sağlar ve uzun ve güzel saçlara ek olarak, pürüzsüz ve berrak bir cilt size bir hediye verir.

Soğuk suyla banyo: Sıcak suyla banyo yapmak sadece cilde ve saçınıza zararlıdır. Bu yüzden su sıcaklığını mümkün olduğunca düşürün. Duş altındayken sürekli vakit geçiremiyorsanız, birkaç dakika soğuk su kullanın.

Islak saçlarınızı tararken dikkatli olun:
 Tüyler ıslak olduğunda daha savunmasızdır. Bu yüzden banyodan sonra saçınızı taramak istiyorsanız, saçınızın düğümlerini açacak ve saçınıza zarar vermeyecek bir omuz kullanın. Elbette, omuz tipi hariç, saçınızı tarama modeli de önemlidir. Saçınızın dibinden taramayı deneyin ve saçınıza daha az zarar vermek için yavaş yavaş yukarı doğru gidin.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon