Renkli Örgü Bayan Çanta Yapımı

moda
Renkli Tığ işi Örgü Bayan Çanta Modeli Yapımı Resimli Anlatımlı

Moda tasarımın vazgeçilmez aksesuarları çeşitlerinden çanta modelleri örgü yapımı ile ilgili konu yazılacaktır.

Resimli açıklamalı olarak kolaylıkla renkli yün veya orlon iplerden elişi örgü işleri yapımı çantadır.

Elişi çanta modelleri, ister dikiş yada tığ işi örgü olsun çok moda oldu. Özellikle yaz mevsiminde bu tarz el yapımı çantalar kullanılmaktadır.moda 1

Renkli örgü bayan çanta yapımında 5 numara tığ kanca kullanılır. Tercihe göre yün ipliklerin renkleri değiştirilir. 53 zincir çekimi ile örgü çantanın yapımına başlanır. İkinci sırada üçlü trabzan tekniği ile örülür. Trabzan diğer adı kroşe teknik, kancaya ip alınır. Diğer zincirden geçirilir, iplik içinden de geçirilir. Bu şekilde zincir işleme 3 defa da yapılır. İkişer sıra her renk iplik için örülür. Böylelikle çantanın istenen büyüklüğüne göre dikdörtgen bir parça örgü yapılır.

moda 2

moda 3

Zincirler son satırda 3 sıra lastik örgü ve beraberinde işlenecek olan çanta sapı ikili kroşe tekniği ile işlenir. Bu sefer tığ kancada iki zincir bulunur, bir zincir dolama ile bunlardan geçirilir. İki kenar kısmına lastik örgü ve saplar bitirilir. Zincirler kesilir. Örgü modelleri yapımlarına kolay bir çanta yapımı eklenmiş olur. Elişi çanta modeline açma kapama örgü püskül süslemeli kilit de takılır. Moda tasarım çalışmalarından örgü çantanız hazır. Bunun yanında el yapımı takılar takıldığında çok şık bir görüntü, stil yapılır.

moda 4

moda 5

moda 6Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon