Püskül Kolye Yapımı

kolye
Püskül Kolye Modeli Yapımı

Püsküller şu an modada. Kullanmak için inanılmaz derecede çok yönlü bir aksesuar. Bu eğiticide, kendin yap kolye yapımı yazılacaktır. Ayrıca bileziklere ve el çantalarına püsküller de ekleyebilirsiniz. Takı tasarım ürünlerinizi zevkinize göre yapabilirsiniz. Bu konuda elişi kolye modelleri çalışmalarından püsküllü kolye yapımı yazılacaktır.
Gerekli malzemeler:

kolye 1

1mm boncuk teli.
Nakış ipliği (ipi).
Altın rengi boncuklar
1 metre zincir
Yuvarlak halkalar.
Yapıştırıcı.
Düz burun pense
Yuvarlak burun pensesi.
Makas.

Uzun püsküllü kolye yapımı:

Püskül yapmanın birçok yolu var. Nakış ipliğinin ucunu baş parmağınız ve orta parmağınız arasında alın ve ipliğinizi ilk ve orta parmağınızın etrafına sarmaya başlayın. Bu yöntemin basitliği dışında, püskülünüzün uzunluğunu ayarlamanıza da olanak sağlar. Çok kalın bir demetiniz olana dek nakış ipliğini sarmaya devam edin. Püskülünüzün kalınlığı tamamen size kalmış, ancak daha az ipliğe sahip olduklarından daha iyi görünürler. İşiniz bittiğinde püskülünüzü sabitleyebilmeniz için yaklaşık 20 cm uzunluğunda bir iplik bırakın.

kolye 2

Püskül parmaklarını dikkatlice kaydırın ve iplikleri üstten yaklaşık 1 cm sıkın. Nakış ipliğinin ucunu alın ve demetin etrafına sarın ve bir düğümle sabitleyin.

Düğüme bir yapıştırıcı damlat ve ipliğin ucundan ayırın. Bir makas alın ve püskül uçlarınızı ortaya çıkarmak için alt halkaları kesin.

Şimdi püskülünüzü atlama halkasına geçirmeniz gerekiyor. Bu biraz titiz çalışmadır. Ancak ipliklerinizi parmaklarınızla sıkıca sıkar ve atlama halkasına kaydırırsanız en iyi sonucu verir.

kolye 3

Boncuklarınızı göz ucuna geçirmenin zamanı geldi. Bir bronz ve iki altın rengi boncuk kullandım. Fazla olan teli son boncukun kenarından 1,5 cm uzakta çekin. Bu şekilde boncuklar da dizilir. Püsküllü Kolye yapımı tamamlanır. 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon