Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

makyaj
Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyajın maske değildir. Bu bir sanat biçimi ve daha da önemlisi ifade biçimidir. Makyaj yapımı kişiliğinin bir uzantısıdır. Güzellik için herkesin kendine özgü bir tarzı ve tercihleri ​​vardır ama makyajını çivilemenin temelleri hemen hemen aynıdır.

En küçük adımlar bazen görünüşünüzün nasıl değiştiği konusunda büyük bir fark yaratabilir. Makyajınızı geliştirmenize yardımcı olacak birçok araştırma yapıldı. Profesyonel makyaj püf noktalarından, kusursuz makyaj uygulamasında yer alanların yapımlarına daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.
Hazırlık, herhangi bir makyaj yapmadan önce yüzünüzü temizlemeyi, tonlamayı ve nemlendirmeyi içerir. Aşağıdaki adımlar yanılmaz ve beş dakikanız bile kaldıysa, kısa sürede profesyonel mükemmel makyaj yapabilirsiniz. Makyaj modelleri çalışmalarından konudur.

Gerekli Malzemeler:

Astar boya
vakıf
Kapatıcı
Allık / Bronzer
Pudra
far
Eyeliner
maskara
Ruj / Parlak

Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır? Adım adım yapımı


makyaj 11: Yüzünüzü Hazırlayın: Herhangi bir makyaj görünümüne ilk adım bir astar uygulamaktır. Bunu yapmak kapsama alanını artıracak, dokunuzu düzeltecek, gözenekleri azaltacak ve makyajınızın ömrünü uzatacaktır. Etrafta koşacak veya terletecekseniz, astar bir zorunluluktur. L'Oreal Baz Magique ve Benefit'in Porefessional'ı astar boyalar için mükemmel seçeneklerdir.

2: Temel Uygulama: Cilt tonunuza uygun bir fondöten seçin ve fondöten fırçası veya nemli bir güzellik karıştırıcısı kullanarak astarlanmış cilde uygulayın. Ürünü yüzünüz, çene çizginiz ve boynunuzla iyice karıştırdığınızdan emin olun, böylece bir Oompa-Loompa gibi görünmezsiniz. İnatçı lekeleriniz veya lekeleriniz varsa, düz bir yüzey için her zaman daha fazla kapsam oluşturabilirsiniz. Altın kuralı unutma - az daha fazlasıdır. Maybelline'nın Fit Me serisi, çeşitli fondöten tonlarına sahiptir ve sıvı fondöten için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca, Bobbi Brown Foundation Stick , inanılmaz derecede doğal bir görünüm için iyi çalışıyor.

makyaj 2

3: Yüzdeki Kusurları Kapatmak: Aydınlatmak ve işe ihtiyacı olan alanları düzleştirmek için cilt tonunuzdan biraz daha açık olan bir tonda kapatıcı uygulayın. Kapatıcı bir fırça kullanarak formülü gözlerinizin altına ters üçgen şeklinde uygulayın ve gerçekten iyi bir şekilde harmanlayın. Bazı kapatıcıları koyu lekelere ve diğer kusurlara boğun, kenarları iyi bir şekilde karıştırmanızı sağlayın, böylece kapatıcınız fondötenize kusursuz bir şekilde karışır. Ağırlıksız kapsama alanı için bir sıvı kapatıcı ve göz altı bölgesi gibi yüzünüzün geniş bir alanı seçin. Daha sağlam kapsama alanı ve daha küçük alanlar için bir kompakt veya çubuk kapatıcı seçin.

4: Temeli Ayarlamak: Eğer normal bir cildiniz varsa, T-zonunuza bir miktar ayar tozu sürterek kurtulabilirsiniz. Bununla birlikte, yüzünüzün geri kalanının, anlaşmayı mühürlemek için kompakt veya sert bir toz kullanması iyi bir fikirdir. Tozu yüzünüze ve boynunuza eşit şekilde uygulamak için bir parlatma fırçası kullanın. Kompakt bir pudranın çantanı doldurması kolaydır ve gün boyunca birkaç rötuş yüzünüzü parlak görünmesini sağlar.

makyaj 3

Göz Makyajı Yapımı: Lekelenmeyen ve bulaşmayan yüksek kaliteli bir eyeliner ve maskaraya yatırım yaparsınız. Bir eyeliner kullanarak, üst su hattınızı ve alt kirpik hattınızın dış köşelerini hizalayın. Sert çizgileri önlemek için ürünü lekelemek için bir fırça kullanın.
Kirpiklerinizi kıvırmak için kirpik kıvırıcı kullanın.

Kaşlara Makyaj Yapımı: Gözlerinizi anında açmak ve daha uyanık ve parlak görünmek için bir kat maskara uygulayın. Kusursuz bir görünüm için göz kapaklarınıza nötr bir göz farı tonu ekleyebilirsiniz.

Yüzünüze Renk Tonlaması Allık Sürme: Allık cildinize arsız bir ışıltı katar ve taze ve sağlıklı görünmesini sağlar. Allık yanaklarının elmalar için uygulamak için kabarık bir fırça kullanın. Karıştırma dokularından kaçının - eğer bir toz kullanıyorsanız, toz allıkta tutun ve tozsuz gidiyorsanız, krem ​​allıkta tutun. Burnunuzun köprüsündeki elmacık kemiklerinize ve çekici bir ışıltı için kaş kemiklerinizin altına bir vurgulayıcı veya ışıklandırıcı dokunuş ekleyebilirsiniz.

Son Olarak Dudaklara Ruj Sürmek: Dudaklarınıza bir şey koymadan önce, onları biraz dudak kremi ile nemlendirdiğinizden emin olun. Cilt tonunuzu tamamlayan dudak renklerini seçin. Çıplak ruj kullanmak istiyorsanız, ten renginiz için doğru çıplak gölgeyi bulun.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon