Pratik 10 Çanta Yapımı

moda
Pratik 10 Çanta Modeli Yapımı

Elişi çanta modellerinden pratik, kolay şekilde çanta yapımları yazılacaktır. Makine dikiş bilen bayanlar için yapılacak, püf noktaları anlatılarak el çantalarınızın tasarımlarını kendiniz yaparsınız.

Tüm bayan ve kızların büyüklü küçük fakat içinde geniş görünen ve nakit para, kimlik kartları, bazı kağıtlar, kalemler, bazı makyaj malzemeleri ve diğer basit aksesuarlar gibi birçok malzeme taşıyabilen çantalara ihtiyaçları vardır. Evin dışındayken ihtiyaç duydukları şartlar dışında, üzerlerindeki ağır yükü temsil eden büyük torbalara uymama arzusuna ek olarak ve yukarıdakilere dayanarak bugün ve özellikle bu konuda elişi çanta yapımı çalışmaları yazılacaktır. Bayanlar çok fazla çanta modeli var ama çember, yuvarlak çantalar gerçekten kalbimizde özel bir yere sahiptir. Birincisi, bunlar son zamanlarda en yaygın moda trendlerindendir.Eşsiz tasarımları ile yaz mevsiminde vaz geçilmez aksesuarlarndan bir tanesi olacaktır. Kendi el yapımı taşıma çantanızı yaratmak kolaydır. Özellikle, yaratıcı iseniz, burada biraz kesim ve biraz dikişiniz varsa, çanta ve cüzdan yaparsınız. Birbirinden değişik ve pratik şekilde yapılacak elişi çanta modeli yapmak için aşağıdaki basit talimatları izleyin.


1- Hasır Çember, yuvarlak çanta modeli yapımı: Hazır olarak satılan yuvarlak hasır süslemeler, dairesel çanta yapımında kullanmak için satılan malzemelerden 2 tane gereklidir. Kenar kısımları yapay krem rengi deri parça, makas, silikon yapıştırıcı, iğne hasır iplik olmalıdır. Resimlerde yapım aşamaları gösterilen hasır çantanın yapımında iki yuvarlak parçanın arasına uzun dikdörtgen şerit parça olarak kesilen deri parçaları yapıştırılır. İç kısımlara astar yapıştırılır. El çantasının kenar kısımları elde dikiş teyel ile dikilir. Hasır iplerden yapılacak olan uzun örgü çanta sapı çantaya bağlanır. Yaz ve bahar aylarında rahatlıkla kullanılacak çanta modeli hazırdır.

moda 1

2- Ponpon Süslemeli El çantası Süsleme Yapımı: Plaj çantası eğer böyle bir çantanız yok ise yuvarlak hasırlardan kolaylıkla üstteki çanta tarifini okuyup yapabilirsiniz. Çantayı ponponlarla süslemek için değişik renklerde yün ipliklerden ponponlar yapılır. Çantanın sapına bunlar elişi süsleme olarak takılırlar.

moda 2

3- Amerikan Servis yemek takımlarından pratik el çantası yapımı: Ev dekorlarında, yemek masası süslemelerinde kullanılan amerikan kumaş veya hasır peçetelerden ell çantası yapımıdır. Yapım aşamaları resimlerde gösterilmiştir. Suni deriler ile çantanın sapları, kapak kilit kısımları yapılır.

moda4- Dikiş El çantası yapımı: Pratik ve kolaylıkla yapabileceğiniz bir el çantası modeli daha. Bir tabak yardımı ile iki kat kumaş daire şeklinde kesilir. Bir tanesinin ortası ikiye kesilir. Fermuar dikiş yapılır. Yuvarlak İki kumaş parçasının kenarları makine dikiş çekilir. Kolaylıkla portföy tarzı bir çanta yapılır.

moda 4

5- Festival modası tasarımında pratik çanta yapımı: Halat ipler resimlerde gösterilen şekilde yuvarlak daire olarak yapıştırılır. Böyle 2 tane hazırlanır. Çanta modeli yapılır. Renkli ipliklerle aksesuar parçaları ile süslenir.

moda 5

6- Kumaşlardan hayvan figürlü çanta yapımı: Artık kumaş parçalarından kolaylıkla yapılacak olan bir el çantası modelidir.

moda 6

7- Kek Şeklinde Çanta Modeli Yapımı: Yuvarlar çanta kalıpları ile yapılır. Üzerine renkli kumaşlar kesilir. Silikon yapıştırıcı ile resimlerde olduğu gibi yapıştırılır. Kek modeli çanta elişi çalışması bitirilir.

moda 7

8- Keçe Kumaşlardan El çanyası Yapımı: Renkli keçe kumaşlar resimlerde gösterilen şekillerde hazırlanır. Kolaylıkla genç kızlar için çanta yapılır.

moda 8

9- Dokuma çanta yapımı: Halat iplerinden yapılan çanta modelidir. Resimlerde hazırlanışı gösterilmiştir.

moda 9


10- Plaj Bayan çanta modeli


moda 10
İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon