Mükemmel Makyaj Yapımı için 10 İpucu

makyaj
Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır?

Güzellik için mükemmel makyaj nasıl yapılır, 10 ipucu yazılacaktır. Makyaj uygulamak, bir kaçımız için zaman zaman zahmetli olabilir. Kendin için yapman gerektiğinde daha da zorlaşıyor. Buna göre planınız varsa endişelenmenize gerek yok. Aşağıdaki ipuçları ve adımlar, kusursuz makyajı yapmanıza yardımcı olacaktır.

1- Keskin göz ve dudaklar: Süper keskin astarlar elde etmek için buzdolabında dondurmanız gerekir. Akşam partisine gitmeyi planlıyorsanız, astarlarınızı sabah buzdolabına koyun. Makyajı uygulamadan önce astarları keskinleştirin ve en iyi sonucu alın.

2- Yüzünüzü her zaman fırçalayın: Yüzünüzü ovmadığınızda, kuru ve ölü cilt yüzünüzü donuk ve


karanlık gösterir. Mükemmel ve güzel bir görünüm için fırçalama gereklidir.
Sadece kabartma tozu ve suyu eşit miktarlarda karıştırın ve iyice karıştırın.
Karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın ve cildinize 3-4 dakika kadar nazikçe ovalayın ve ardından temiz suyla yıkayın.

3- Fondotön ile makyaj yapımına başlamak:Adil bir cilt tonu elde etmek için makyajın temel tabakası olarak fondotönü kullanıyoruz. Ama kötü yapıldığında çok cakalı ve düzensiz görünüyor. Bu yüzden görünmez görünmesi için bunu mükemmel şekilde uygulamanız önemlidir. Temelleri boynundan aşağıya ve kulaklara karıştırmak gibi bir hata yapmayın. Bu seni palyaço gibi gösterecek.

4- Allık Ayarı: Birçoğumuz allığın yanaklara renk katan pudralı bir makyaj olduğunu düşünüyoruz, ama bundan daha fazlasını yapıyor. Elmacık kemiklerini gölgeler ve şekillendirir. Eğer kötü uygulanırsa, allık bir çeşit 80 lerin görüntüsünü verir.

5- Eyeliner kullanımı:
En büyük hata, makyajlarını aşırı dozda bir eyeliner ile karıştırıp, gözü büzene kadar üst ve alt kirpik çizgisinde kullanmaktır. Koyu ve koyu renkli göz kalemi varsa, onları gece partileri için kullanın, bu size güzel bir görünüm kazandırır. 

6- Maskara seçimi: Su geçirmez maskara kullanmak yazın özellike iyidir. Ama çıkarırken çok zorlanılır. Bu yüzden her zaman düzenli maskara ile ilk kat uygularım, daha sonra bunun üzerine su geçirmez olanı uygularım. Bu şekilde, su geçirmez maskara göz kirpikleri yerine diğer maskara kilitlenir ve çıkarılması kolaydır.

7- Dudaklara ruj sürmeden önce fırçalamak:
Dudaklarınızın çarpıcı biçimde taze görünmesini istiyorsanız, dudak renginin topaklanmadan pürüzsüz bir şekilde kayması için fırçalayın. Bir diş fırçası alın ve hasarlı cildi çıkarmak için dudaklarınızı ovalayın, bunun için sert bir bez havlu da kullanabilirsiniz. 

8- Çarpıcı Dudaklar: Pembe ve turuncu gibi parlak renklerdeki dudak tonu, dudaklarınıza daha fazla dikkat çeker ve yapışkan görünür. Parlak bir parıltı cesur bir etki yaratır, böylece onları tatiller ve gece partileri gibi loş ortamlarda kullanabilirsiniz. Ruj uygularken, dudaklarınızın doğal renginden biraz daha koyu bir renk seçmelisiniz, bu dudaklarınıza gerçekçi bir etki verir.

9- Mükemmel aydınlık: Herkesin kendi doğal yüz gölgesi vardır. Daha adil görünmek için doğal gölgeyi aydınlatmalısınız. Çok kolaydır, aynanın önünde durun ve gülümseyin - alt dudağınızın altındaki veya gözlerin köşelerinde koyu renkli kısımları göreceksiniz. Bu alanları kapatmak için, beyaz gölgeli bir göz farı alın ve parmaklarınızla karıştırın.

10 - Karıştırma veya fondöten uygularken, genellikle makyaj fırçaları kullanırız . Ancak yüzünüzün derisi narindir, bu nedenle makyaj uygulamak için tercih edilen araç yüzük parmağınız olacaktır. Makyajı cesurca uygular ve mükemmel bir görünüm verir, ayrıca zaman kazandırır.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon