Makyaj Çantası Nasıl Yapılır?

moda
Makyaj Çanta Modeli Yapımı

Klasik bir fermuarlı makyaj çantası, her türlü durum için mükemmeldir. Kumaşlarınızı, fikirlerinizi ve bezemelerinizi nasıl harmanlayacağınızı gösterebilirsiniz. Astarlı makyaj çanta modelidir. Ayrıca el çantası olarak da kullanılır. Akşam gezmelerinde gibi. Elişi çanta modelleri dikiminde; bir üst ve alt panel bulunur.

Ev dekor baskıları genellikle standart bir kapitone pamuktan daha büyük, daha koyu motiflere sahip olduğundan, dış paneller için orta ağırlıkta ev dekor kumaşlarından iki tane farklı desenlerde kumaşlar seçilir. Daha sonra ipek kumaştan yapılan bir gül çantaya eklenir. Aynı ipek kumaştan astarda yapılır.Fermuarlı bir makyaj çanta yapımında; fermuar her zaman genel görünümün göz alıcı bir parçasıdır. Dekaratif fob ile ışıltılı bir sarı renkte fermuar dikiş yapılır. Geniş bir şekilde açılır, böylece ihtiyacınız olanı bulmak ve kolaydır. Fazladan organizasyon için içeride küçük bir bölme bile dikilecektir.

moda 1


Gerekli malzemeler:
Dikiş makinesi
İki farklı desende döşeme cinsinden kumaş.
Kumaşa uygun çok amaçlı iplik
Gül yapımı için eni 3cm olan ipek kumaş şerit.
Cetvel
Dikiş göstergesi
Dikiş sökücü
Kumaş kalemi, kalem veya tebeşir
Ütü ve ütü masası
Makas.
Düz pimleri
El dikiş iğnesi

moda 2

Nasıl Yapılır?

Bir makyaj çantası ölçüsünde kumaş iki kat kesilir. Astarlık kumaş aynı ölçüde olacak şekilde iki kat kesilir. İsteğe göre hem makyaj çantası, hem de el çantası olarak kullanılacaksa; sert durması için astarla kumaş arasına yapışkan tela konulur. Bunu kumaşa tersinden ılık ütü ile resimde gösterilen şekilde ütü yapılır. Tela kumaşlara yapıştırıldıktan sonra; astarda kumaşa kaymaması için iğnelenerek fermuar dikiş yapılır. İki kumaş parçası fermuarla birleştirildikten sonra; çantanın iç kısmında cep yapımı için dikdörtgen şeklinde astar kumaştan parça kesilir. Bu parça bir kenarı açık kalacak şekilde cep modelinde dikiş yapılır.
moda 3

Makyaj çantasının cep kısmı tamamlanır. Şimdi tersten çantanın üç kenarına makine dikiş çekilir. Elişi çanta modelleri çalışması tamamlanır. Son olarak astar kumaştan 3 cm genişliğinde şerit kesilir. Resimde gösterilen şekilde gül çiçek elişi süslemeler yapılır. Alt kısmına keçe kumaş eklenerek, çantaya dikiş yapılır. Moda tasarım çanta yapımı tamamlanır.

moda 4

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon