Kumaş Boyama ile Bluz Süsleme

moda
Değişik Kumaş Boyama ile Bluz Süsleme Modeli Yapımı

Moda tasarım çalışmalarından eski giysilerinizi yenilemek için değişik bir kumaş boyama ile nasıl bluz - giysi süsleme yapılacağı yazılmıştır. Değişik kumaş boyama derken silikon tabanca kullanılarak yapılan kumaş boyama desenleri nasıl yapılır, açıklanacaktır.moda 1

moda 2

Elişi hobi uygulamalarından eğlenceli kısa sürede yapılıp hazırlanan bluz elişi süslemeler çalışmalarını çocuklar ve yetişkinler için yapılabilir. Diğer adı tutkal ile desenli kumaş boyama yapım şeklidir. İlk önce bir kartonun üzerine sıcak silikon tabanca ile çiçek desenleri yapılır. Bu bir bluz boyunda veya tek bir elişi çiçek modelleri şekli oluşturulur. Bunların 20 dakika soğuyup kuruması beklenir. Sonra kağıttan kolaylıkla silikon çiçek desen çıkartılır. Şablon olarak hazırlanan desen motifler, kumaş boyama yapılacak olan tişört veya bluzun üzerine yerleştirilir. Giysinin viskon penye kumaş olması gerekir.

moda 3

moda 4

Boyama giysinin arka sırta çıkmaması için iç kısma temiz bir karton konulur. Bir diş fırçası veya kulak temizleme çöpü ile püskürtme yapılacaktır. Bu püskürtmede kumaşı açık renge dönüştürecek bir çamaşır suyu gereklidir. Bir bardağa çamaşır suyu konulur, yukarıda yazılan aparatlar ile püskürtme usulü kumaş boyama yapılır. Bu şekilde kumaşın rengi beyazlama şeklinde batik baskı boyama oluşur. 20 dakika daha ağartılmış boyanın kuruması bekendikten sonra elişi çiçek modelleri şablonu giysiden alınır. Kendin yap bluz süsleme tamamlanır.

moda 5

moda 6

moda 7 

İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon