Küçük Boncuklarla Bileklik Yapımı
bileklik
Küçük Boncuklarla Bileklik Modeli Yapımı

Küçük boncuklardan yapılan Miyuki model bileklikler moda oldu. İnanılmaz düzenli küçük boncuklar sayesinde Delicas Miyuki inci dokuması yenilendi. Ancak sabrı olmayanlar için küçük boncuklar sinir bozucu olabilir. Neyse ki kaymış uçtan uca boncuklar bile Miyuki Delicas çekiciliğini yitirmiyor. Takı tasarım elişi çalışmalardan küçük boncuklarla yaratıcı bileklik modeli yapımı yazılmıştır. Sürgülü makrome düğmeli tel bileklik, küçük boncukların dizilişleri ile yapılmıştır. Elişi bileklik modelleri konusudur.

Elişi bileklik modeli yapımı: Bileğinizin bir buçuk katından biraz daha büyük bir kablo kesilir, burada 20 cm ve bir de yaklaşık 10 cm. Bu örnekte kullanılan tel 0,3 mm Griffin teldir, ancak misina veya takı yapımında kullanılan ince lastik de olur.
takı 1

İplik uçlarına bir miktar tutkal koyun ve parmağınızla düzeltin . Ellerinizi kirli tutmak için eldiven giyebilirsiniz. Tutkal kuruyana kadar bekleyin.
takı 2

1.3 mm'lik bir kıvrım boncuk takın ve boncukları durdurmak istediğiniz yere düzleştirin. Size yardımcı olmak için ipliği bileğinize yerleştirebilir ve kurşun kalemle işaretleme yapabilirsiniz. İkinci işareti diğer tarafta yapmak için ikiye katlayın. Miyuki Delicas boncuklarını ve yerine sabitlemek için yeni bir kıvrım boncuk takın. Sonra telin her iki ucundaki bir kıvrım boncuk düzleştirin. İki ucu basit bir düğümle uçlarındaki 10 cm ipi bağlayın.
takı 3
Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder