Kristal Taşlı Bileklik Yapımı

takı
Kristal Taşlı Bileklik Modeli Yapımı

Bir bileklik modeli yazısıdır. Doğum günü, kutlamalar, davetlerde birkaç tane yapılır, takılır. bileklik modelleri konusu; renksiz kristal taşlı bileklik yapımıdır. Takı tasarımları son yıllarda çoğunluk olarak  işlemeleri şeklindedir. Sarı renk kararma yapmayan metal zincirler ve kristal boncuk taşlar, kargaburun, takı yapımında kullanılan kilit aparatlar gereklidir. Yapması çok kolaydır, bu yüzden birkaç tane yapabilir.

Kristal Taşlı Bileklik Modeli Yapımı
Gerekli Malzemeler:Altın renginde veya altın, balık kılçığı şeklinde zincir.
Dikenli Kristal taşlar.
Tel Kesici ve Kuyumcu Pensesi - karga burun.
Takı kilit aparatları.

Elişi bileklik modeli yapımı:


takı 1

1 : Kılçık zincirini bileğinize sıkıca oturması için ölçün. Ardından bu parçayı iki uzun ve iki kısa parçaya bölün. Pense ve atlama iplerini kullanarak, iki kısa olanı bir kristal mücevherin her iki tarafına takın. Kılçık zincirini birbirine bakacak şekilde (1. adımdaki benimki gibi) veya birbirinden uzağa bakacak şekilde (son ürün çekimlerindeki ikinci bileziğim gibi) takabilirsiniz.

2 : İkinci ve üçüncü kristal mücevherleri, atlama iplerini kullanarak kısa balık kuyruğu zincirlerinin her birine takın. Ardından, zincirin iki uzun parçasını kristal mücevherlerin her birine ekleyin. Bu kez zincirler ilk iki parçanın ters yönüne bakmalıdır.

3 : Bilekliğin bir ucunu bir tokayla, diğerini tokayla bir köprü ile sabitleyin.  Taşlı bilezik bitirilir. Kristal mücevherleri diğer mücevher seçenekleriyle değiştirerek başka eşsiz parçalar da yaratabilirsiniz.