Güzellik için Kabartma Tozu Kullanımı

güzellik
Güzellik için Kabartma Tozu Nasıl Kullanılır?

Kabartma tozu, hem terapötik bir madde hem de bir temizlik maddesi olarak eski zamanlardan beri yaygın olarak kullanılan bir maddedir ve kabartma tozunun da güzel bir cilt ve saç olabileceğini bilmek ilginçtir.

Cilt bakımı için kabartma tozu ile evde krem yapımı kullanımları yazılacaktır.Hamur yapımında kullanılan kabartma tozunun güzellik ve cilt bakımı kullanımında yararlı olması dikkat çekicidir. Kabartma tozu ile daha fazla tazelik ve daha sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz, bunlar sadece meyve suyunun kullanımının bir parçasıdır. Bu yararlı materyali nasıl kullanabileceğinizi anlatmak için bizimle birlikte gelin. Endişelenmeyin, bu zor bir iş değil, evde çok az güzellik ürünü yapabilmeniz için evde biraz pişirme işlemi yapın.

Saçlar İçin Kabartma Tozlu Mucize Ekmek: Saç için temizliğine takıntılıysanız: Şampuan şişenize bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyin ve saçınızı her zamanki gibi şampuanlayın ve ardından suyla durulayın, karıştırın ve şampuanlayın. Bu, saçınızda bulunan tüm kirletici maddeleri ve maddeleri temizler ve saç şeklini iyileştirir.

Aceleniz varsa; çok fazla saça sahipseniz ve onları yıkamak için zamanınız yoksa ve kuru bir şampuan olarak tatlı bir içecek kullanabilirsiniz, böylece bir kısmını saçın üzerine serpebilirsiniz ve ardından saçları tarakla Bir saç kurutma makinesi ile saç yayılır. Zamanınız varsa düzenli olarak havuza gidin. Havuzdaki klor genellikle saç rengini karartır. Kloru saçtan yıkamak için yarım çorba kaşığı kabartma tozu yarım litreden daha az su ile eritin ve saçınızı onunla yıkayın.

Ellerdeki yemek pişirme kokularını çıkartır:
Yemek malzemeleri ile uğraşan, keskin kokulu sebzeler doğranmasından dolayı eller yıkansada koku çıkmayabilir. 3 kabartma tozu bir parça su veya sıvı sabunla karıştırın, bu karışımı ellerinize uygulayın ve sonra yıkayın.

Ağrıyan bacak ve ayaklar için: Kabartma tozu suyla karıştırın ve ardından bu yapışkan pürüzlülük karışımı ile pürüzsüzleştirin. Bacaklarınız kaşınıyorsa, 1 çorba kaşığı kabartma tozu ile 1 litre ılık suyla karıştırın ve sonra bacaklarınızı yaklaşık 10 dakika bırakın, bu kaşıntı bacaklarınızı yavaşlatır. Ek olarak, sıcak su topaklarında bir kabartma tozu çözecek kadar kıvamada olur ve bacaklarınızın yorgunluğunu ortadan kaldırabilir.

Güzellik için akne tedavisinde kabartma tozu kullanımı:
Sivilce, akne gibi genel cilt hastalıklarını tedavi etmek için topikal bronkodilatör etkili olabilir. Derinin ölü hücrelerinin ağartılması ve vücuttaki asidin dezenfekte edilmesi ve özellikle cilt gözeneklerinin tıkanması nedeniyle sivilcelerin tedavisi için özellikle yararlıdır. Ölü cildi temizlemek ve donma gözeneklerini açmak için akneye bir miktar karıştırılmış su uygulayın. Kabartma tozu, vücuttaki asidi nötralize ederek saç soğanlarındaki bakteriyel enfeksiyonları önler ve böylece akneleri önler. Cilt bakım için kullanılır.

Dirsekleri yumıuşatmak için kabartma tozu nasıl kullanılır?: Bazen dirseğin veya dizin derisi çeşitli nedenlerden dolayı buruşuktur, ve bu özellikle kadınlar için can sıkıcıdır, ancak bunun için kolay ve ucuz bir çözüm vardır. Şimdi, bu yapışkan karışımı diz veya dirseğe uygulayın, böylece cilt pürüzlü ve yumuşak hale gelir.

güzellik 1

Diş beyazlatmak için kabartma tozu: Ev yapımı pişirme bir diş macunu yapabilirsiniz. Öncelikle, 3 parça kabartma tozunu bir kısım tuzla karıştırın, ardından 3 çorba kaşığı gliserin ekleyin ve tazelemek için 10 ila 20 damla esans bitkisel yağı ekleyin (nane, tarçın vb.). Daha sonra tamamen küflenecek kadar su ekleyin.Bu diş macununu küçük bir şişede saklanır.

Şampuan ve Cilt Temizleyici için kabartma tozu: Birçok kadın yabancı cilt bakım ürünleri almak için çok para ödüyor. Bundan sonra paranı cebinde tut ve kendini evde yap. Ölü cilt hücrelerini temizlemek ve çıkarmak için kabartma tozu ve yoğurt karışımı önerilir. Bunun için kabartma tozu ve yoğurt karışımı hazırlayın ve birkaç dakika cildinize koyun ve ardından durulayın.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon